P0

Politika, Svarbu

Meras nebevadovauja partijos skyriui

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-04-03


Motyvuodamas dideliu užimtumu Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyriaus pirmininko pareigų, kurias ėjo nuo 2017-ųjų sausio.

Politiniuose kuluaruose kalbama, kad Vytautą Grubliauską Liberalų sąjūdžio Klaipėdos skyriaus pirmininko pareigose pakeis Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas (kairėje). Martyno Vainoriaus nuotr.

“Tiesiog traukiuosi iš tos pozicijos užleisdamas vietą kažkam iš skyriaus, bet svarbiausia, kad tai ne koks sąmokslas ar klasta. Matydamas vis labiau aštrėjančią politinę kovą koncentruojuosi į tiesioginį mero darbą. Kad kuo mažiau turėčiau kitokių įsipareigojimų ir pareigų. Laišką partiečiams parašiau ir išvardinau, kur ir kiek esu deleguotas, tai net pačiam savęs gaila pasidarė. Fiziškai nebėra laiko būti tokiu nominaliu skyriaus vadovu, vien tik su karūna ant galvos. Man tai nepriimtina. Bus geriau truputėlį pergrupuoti jėgas”, – “Atvirai Klaipėdai” sakė meras.

Paklaustas, ar yra išreiškęs savo palaikymą kuriam nors partiečiui, kuris, jo nuomone, galėtų perimti pirmininko pareigas, meras nedetalizavo – esą skyriuje yra ir norinčių, ir galinčių, bet svarbu, kad “skyriaus daugumą turėtų”.

“Manau, kad yra bent jau keli potencialūs kandidatai”, – teigė V. Grubliauskas.

“Atviros Klaipėdos” duomenimis, minėtajame laiške partiečiams meras yra išreiškęs palaikymą būtent Savivaldybės administracijos direktoriui Sauliui Budinui, kuris esą gali sustiprinti bendradarbiavimą tarp „politikų“ ir „administratorių“ bei sutelkti, suvienyti skyrių.

“Man paskelbus žinią apie pasitraukimą, iškart prasideda nauja distancijos atkarpa, aš pasakiau, kad Saulius gali dalyvauti ir turi galimybes užimti šį postą, bet pas liberalus tikrai nėra įpėdinio, kad senelis anūkui ar anūkas tėvui”, – pasitikslinus, ar visgi yra išsakęs paramą S. Budinui, su kuriuo buvo susikirtęs vadinamosios maršrutinių krizės metu, sakė V. Grubliauskas.

Paklaustas, ar vėl sieks būti patvirtintas partijos kandidatu būsimuose mero rinkimuose, V. Grubliauskas teigė, “labai įdėmiai besižvalgantis ir svarstantis”.

“Šiandien tikrai neatsakysiu nei taip, nei ne. Lai lieka tam tikras klaustukas”, – sakė meras.

“Atviros Klaipėdos” duomenimis, minėtajame laiške partiečiams jis patikino, kad neketina palikti partijos, o jei bus patvirtinta jo kandidatūra į merus – “nesikratys ir neatsisakys šios atsakomybės bei su skyriaus palaikymu nuosekliai sieks to tikslo”.

Ar Saulius Budinas kandidatuos į partijos skyriaus pirmininko pareigas kol kas sužinoti nepavyko – jis į skambutį neatsiliepė.


  2018-04-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt