„Muzikos pavasaryje“ – programa valstybės 100-mečiui

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-04-03

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras balandžio 6 dieną, 18.30 val., Klaipėdos koncertų salėje pristatys programą „Kuriame Lietuvai“, skirtą Lietuvos valstybės 100-mečiui.

Koncerte dalyvaus solistai Liudas Mockūnas (saksofonas) bei fortepijoninis trio „Kaskados“: Rusnė Mataitytė (smuikas), Edmundas Kulikauskas (violončelė), Albina Šikšniūtė (fortepijonas).

Ant Šv. Kristoforo kamerinis orkestro pultų šįkart bus būtent tik lietuvių autorių kūriniai.

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro įkūrėjas ir ilgametis meno vadovas Donatas Katkus pernai kolektyvo lyderio postą perleido jaunesniam kolegai Modestui Barkauskui. Šis netrukus dar kartą įrodė savo profesionalumą ir pateisino pasitikėjimą: laimėjo Bronzinę batutą – prestižinio G. Fitelbergo dirigentų konkurso Lenkijoje apdovanojimą.

Anot Klaipėdos koncertų salės pranešimo, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras garsėja universalumu, profesionalumu, menine vaizduote. Iš kitų Lietuvos kolektyvų jis išsiskiria ypatingu stilistiniu universalumu. Pelnęs „barokinio orkestro“ bei retų partitūrų gaivintojo reputaciją, orkestras, anot muzikologų, yra ir „puiki bazė visiems lietuvių kompozitorių sumanymams“. Šiandien jo repertuare – daugelio Lietuvos autorių opusai: nuo senosios muzikos iki Lietuvos muzikos akademijos studentų darbų.

Ant M. Barkausko ir vilniečių orkestro pultų šįkart bus būtent tik lietuvių autorių kūriniai. Programa „Kuriame Lietuvai“ pristatys plačią retrospektyvą, pradedant dabarties lietuvių muzikos klasiko, pernai 80-metį paminėjusio kompozitoriaus, pedagogo, Lietuvos nacionalinės premijos laureato Osvaldo Balakausko ir baigiant kompozicijos studijas Didžiojoje Britanijoje pradėsiančio 22 metų jaunuolio Ryčio Juškaičio kūriniu.

Koncerte atliekamo O. Balakausko opuso „Spengla Ūla“ pavadinimas kilo iš dviejų Lietuvos upelių – Spenglos ir Ūlos vardų. Spengla ir gražiausia Lietuvos upe vadinama Ūla išteka iš Merkio ir vingiuoja per smėlingų lygumų ir žemyninių kopų kraštą… Kūrinio stilistika artima postminimalizmui ir pasižymi nuolatiniu draivu, tolydžiai intensyvėjančiu ritmu bei tirštėjančia harmonija.

R. Juškaičio jaunatviškas maksimalizmas išsilies kūriniu „Judėjimas – viskas, tikslas – niekas“, kurio solo partiją grieš kūrėjo mama – puiki smuikininkė, šiuolaikinės muzikos entuziastė ir naujų kūrinių atsiradimo iniciatorė Rusnė Mataitytė.

Efektingą Lietuvos nacionalinės premijos laureatės Ramintos Šerkšnytės koncertą saksofonui ir orkestrui bei Gintaro Sodeikos opusą paslaptingu pavadinimu „Tuba plumbum DNG“ su orkestru gros Liudas Mockūnas. Tai saksofonininkas ir kompozitorius, kurio vardas, pasak muzikologės Jūratės Kučinskaitės, „garantuoja meistrišką atlikimą ir kompozicinę intrigą“.

Skambės ir jauniausios kartos kūrėjo Dominyko Digimo kompozicija „no sense“, susižėrusi net 3 apdovanojimus 2017 m. geriausio lietuvių kompozitoriaus kūrinio rinkimuose.

Patyręs profesionalų ansamblis fortepijoninis trio „Kaskados“ ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras interpretuos pernai jo jubiliejui parašytą Loretos Narvilaitės kompoziciją „Mano erdvės aplenkia industrinio liūdesio miestus“. Joje, pasak autorės, „nuolat pulsuojanti, besiveržianti į priekį ir aukštį garsų tėkmė sklaido debesis virš industrinio liūdesio miesto…“

Žymos: | | | | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Klaipėdos pašto kompleksas: pajudėjo ir savivaldybė (atnaujinta)

Po pasikeitimo priekaištais su Kultūros ministerija dėl buvusio Klaipėdos centrinio pašto įveiklinimo pajudėjo ir savivaldybė: pasirašyta sutartis dėl  Frydricho Vilhelmo ...
2024-05-28
Skaityti daugiau

Spyglys

Tadai, kodėl taip kukliai?*

„To dar nebuvo, kad savivaldybės biudžetinės įstaigos direktorius reklamuotų savo atvaizdą „visame gražume” miesto stenduose. Skirti GPM prašo daug kas, ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

Svarbu, Veidai

Čilėje gyvenantis ir mūsų mieste koncertuosiantis lietuvis džiaugiasi Klaipėdos ramybe

Šį trečiadienį, vasario 21 d., Klaipėdos koncertų salėje su uostamiesčio brass kvintetu koncertuos jau 16 metų tolimojoje Čilėje gyvenantis ir ...
2024-02-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This