P0

Regionas

Baigė komplekso statybas Pervalkoje (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-04


Bendrovė INREAL pranešė Pervalkos centre, ant Kuršių marių kranto, užbaigusi projektą „Marių verandos“. Tai – keturių 1-2 aukštų namų kompleksas su mansardomis. Juose įrengti 26 įvairaus dydžio būstai.

Teigiama, kad tai yra septintas užbaigtas INREAL grupės projektas Kuršių nerijoje. Investicijos į jį siekia 3,4 mln. eurų.

Marių verandų“ pastatams suteikti senųjų Kuršių nerijos kaimų vardai – Nagliai, Smiltynė, Agila ir Pilkopė. Teigiama, kad šių kaimų gyventojai bėgdami nuo slenkančio smėlio rado savo namus Pervalkoje.

Bendrovės pranešime cituojamas projekto architektas Gintaras Prikockis teigia, kad „Marių verandų“ idėja yra susijusi su Neringos architektūros raidos istorija.

XIX a. viduryje pusiasalio grožį atrado vokiečių dailininkai, per kuriuos susižavėjimu Kuršių nerijos gamta „užsikrėtė“ Rytprūsių ir Vokietijos gyventojai, įpratę čia leisti savo atostogas. Poilsiautojai įnešė kurortinės kultūros, romantizmo, estetikos, gausaus dekoro ir spalvingumo indėlį į Neringos architektūros raidą.

Viliodami užsienio poilsiautojus neringiškiai prie kuklių savo namelių pristatydavo puošnias, gausiai dekoruotas verandas, kuriose apgyvendindavo svečius. Tokia buvo ir šio „Marių verandų“ projekto vizualinė idėja – paprastas, pilkšvas, neutralių atspalvių namas su dvišlaičiu stogu ir puošniomis, linksmomis, spalvingomis verandomis. Tik šiame projekte veranda įgavo modernesnę transformaciją“, – idėją aiškina architektas.

37 arų „Marių verandų“ teritorija yra uždara, aptverta Neringos mažajai architektūrai būdinga medine tvorele. Teritorijoje įrengta vaikų žaidimo aikštelė, iki marių vedantys takeliai iš trinkelių bei aikštelė automobiliams.

 


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2018-04-04

Vienas komentaras apie “Baigė komplekso statybas Pervalkoje”

  1. Mažoka stiklinių sienų, be to 2 aukštai yra per mažai. Kalbant rimtai, atrodo pobaisiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt