Palangiškiai kūrinius dedikavo miesto gimtadieniui

Fotoreportažai, Regionas
Livija Grajauskienė
2018-04-04

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ant drobės ir ant šilko tapyti paveikslai, parimęs rūpintojėlis, koliažai iš jūros bangų nugludintų medžių atplaišų ir šakų, išmoningais raštais išmargintos kojinės, pirštinės ir net suknios, papuošimai šventiniam stalui – nuo Velykinių margučių iki zuikučių – visas šis grožis trečiadienio popietę pristatytas Palangos miesto savivaldybės administracijos pastato antrojo ir trečiojo aukštų fojė. Čia buvo atidaryta kūrybingų palangiškių ir šventojiškių paroda „Palanga – mano miestas“.

Parodos dalyvius sveikino jos organizatorė D. Eimanavičienė ir „Palangos dienų” sumanytojas V. B. Litvaitis , L. Grajauskienės nuotr.

Į „Palangos dienų“ renginių ciklą trečiąjį kartą įsiliejančią parodą pradėjo Palangos Trečiojo amžiaus universiteto moterų vokalinis kolektyvas „Žara“. Po savivaldybės administracijos skliautais skambėjo Tautiška giesmė bei Palangai skirtos dainos.

Trečius metus ne profesionalių menininkų ar dailininkų bei tautodailininkų susivienijimams priklausančių kūrėjų, o tiesiog talentingų, savo malonumui tapančių, drožiančių ar rankdarbiais užsiimančių palangiškių bei šventojiškių kūrinių parodą rengianti bendruomenės „Palangos santarvė“ pirmininkė Daina Eimanavičienė pasidžiaugė, kad parodoje šiemet pristatomi 22 autorių, iš kurių – keturi vyriškiai, – darbai, dedikuoti miesto gimtadieniui. Ir padėkojo už taip pat trečiąjį kartą parodai suteikiamas erdves.

Erdvių šeimininkas, Palangos miesto vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas savo ruožtu dėkojo visiems parodos dalyviams: „Savivaldybės administracijos patalpose apsilanko ne tik Palangos ir Šventosios gyventojai, bet daugybė žmonių iš visos Lietuvos miestų. Labai smagu, kad jūsų dėka galime jiems parodyti, kokie kūrybingi ir talentingi yra palangiškiai“.

Susirinkusiuosius sveikino ir „Palangos dienų“ sumanytojas, Palangos miesto garbės pilietis Vitalius Bernardas Litvaitis, pasidžiaugęs, jog kasmet paroda sulaukia ir gausaus dalyvių, ir jų kūriniais besidominčiųjų skaičiaus, pasidžiaugė ir pačiu sumanymu kūrybingiems žmonėms suteikti galimybę parodyti savo talentą miesto gimtadienio proga.

„Trečiąkart rengiama paroda gražiai papildo visą šventinių renginių ciklą. Renginių, kurie buvo sumanyti pabrėžti Palangai svarbias dvi istorines datas. Dar 2014-ųjų ankstyvą pavasarį ne vieno garbaus palangiškio esu klausęs: „Ar žinai, kokia šventė Palangai yra kovo 30-oji?“ Atsakė nežiną. O balandžio 5-oji? Irgi nežinojo. Tik vienas kitas atsakė, jog 1921-ųjų kovo 30-ąją Palanga buvo grąžinta Lietuvai – ne prijungta, o grąžinta, o 1253 m. balandžio 5-ąją žemės dalybų akte tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo pirmą kartą buvo paminėtas Palangos vardas. Dabar žinau, kad nuo tų pačių 2014-ųjų švenčiamų „Palangos dienų“, apimančių laikotarpį tarp abiejų Palangai svarbių datų, dėka didelė dalis mūsų krašto gyventojų jau gali atsakyti į šį klausimą. Prie šių datų paminėjimo savo paroda prisidedate ir jūs“, – kalbėjo V. B. Litvaitis.

Atminimo suvenyrais parodos dalyvius apdalinusi D. Eimanavičienė dar kartą pakvietė visus visus kūrybingus žmones prisidėti prie būsimų Palangos gimtadieniui skirtų parodų. „Kiekvienas metais dalyvauja vis kiti kūrėjai. Aš žinau, kad yra dar nemažai žmonių, kurie galėtų mus visus nustebinti ir nudžiuginti savo darbais. Paraginkime vieni kitus atsiskleisti, pradžiuginti visus savąja kūryba“, – palangiškus ragino ji.  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=”3″ images=”25166,25167,25168,25169,25170,25171,25172″ img_size=”large”][/vc_column][/vc_row]

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Naujai kadencijai prisiekė Šarūnas Vaitkus ir dešimtoji Palangos taryba

Pirmadienį Palangos kurhauzo salėje į pirmąjį posėdį rinkosi naujoji, dešimtojo šaukimo Palangos miesto taryba. Po iškilmingos posėdžio dalies spręsti ir ...
2023-04-17
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje – Ukrainos palaikymo akcija „Mes esame kartu“

Vasario 24 d., penktadienį, 17.30 val., palangiškių ir ukrainiečių bendruomenės kviečiamos susitikti Jūratės ir Kastyčio skvere prie Palangos tilto bei ...
2023-02-22
Skaityti daugiau

Regionas

Palanga J. Basanavičiaus gatvėje vasarą vėl draus elektrinių paspirtukų, dviračių bei velomobilių eismą

Palangos savivaldybė pranešė, kad J. Basanavičiaus gatvėje vasarą, kaip ir praėjusiais metais, vėl bus draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. ...
2020-05-19
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This