P0

Kriminalai ir nelaimės

Elektros tinklų darbuotojai pripažinti kaltais (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-05


Dėl to, kad, prisilietę prie netvarkingų elektros laidų, žuvo du žmonės, Šilutės rajono apylinkės teismas kaltų nerado, tačiau nuosprendį apskundęs prokuroras pasiekė, kad už tai būtų nuteisti du AB ESO darbuotojai.

Asociatyvi nuotr.

Nelaimė nutiko dar 2014 m. liepą Gatautiškės kaime Šilalės rajone. Suskilus elektros oro linijos izoliatoriui, nuo jo nusimovė ir ant žemės bei elektros piemens laidininko nukrito oro linijos laidas. Dėl šių priežasčių piemens laidininke atsirado pavojinga žmogaus gyvybei elektros įtampa. To nežinoję prie elektros piemens atsitiktinai prisilietę du žmonės patyrė mirtinas traumas.

Dėl įvykio kaltinimai buvo pareikšti dviem AB ESO darbuotojams. Jie, būdami atsakingi už elektros įrenginių techninę priežiūrą, defektų šalinimą laiku ir asmenų informavimą apie daromus pažeidimus, aplaidžiai vykdė savo pareigas. Dėl to, kaip buvo įtariama, ir įvyko ši nelaimė.

Tačiau Šilalės rajono apylinkės teismas 2017 m. spalio 30 d. nuosprendžiu vyrus išteisino. Esą elektros įrenginių eksploatavimo taisyklių pažeidimų kaltinamieji galėjo ir nepastebėti, o už elektros piemens netinkamą eksploatavimą atsakingi žemės savininkai (žuvusiosios tėvai), tad teismas konstatavo, kad žuvusiųjų mirtį lėmė jų pačių neapdairus elgesys, prisiliečiant prie pavojingos įtampos paveikto laidininko.

Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis šį nuosprendį apskundė apeliacine tvarka. Skunde prokuroras teigė, kad kaltinamieji buvo atsakingi ne tik už saugų elektros įrenginio – 10 kV oro linijos – eksploatavimą, užtikrinant netinkamo izoliatoriaus pakeitimą tinkamu, bet privalėjo užtikrinti ir tai, kad netinkamai eksploatuojamas elektros piemuo, kuris ir buvo nelaimingo atsitikimo ir jo pasekmių priežastis, būtų išardytas.

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs prokuroro skundą, į jo argumentus atsižvelgė ir vyrus dėl neatsargaus dviejų žmonių gyvybės atėmimo, pažeidžiant teisės aktų nustatytas specialias saugumo taisykles, pripažino kaltais. Jiems skirtos 3 metų laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymą atidedant 1 metams ir 6 mėnesiams. Jiems taip pat atimta teisė 1 metus dirbti elektriko darbą, susijusį su elektros įrenginių eksploatavimu ir technine priežiūra.


  2018-04-05

  Vienas komentaras apie “Elektros tinklų darbuotojai pripažinti kaltais”

  1. Avatarsignatela (IP: 88.119.98.229)

   Norint, kad nenutiktų panašių nelaimingų nutikimų visada reikia dirbti su tos srities profesionalais, kurie laikosi atitinkamų saugos reikalavimų. Visada renkuosi elektrikus pagal draugų ar pažįstamų atsiliepimus. Stengiuosi mokytis iš svetimų klaidų nes vertinu kokybiškai atliktus darbus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt