P0

Verslas

“Yazaki” ieško dar 200 darbuotojų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-05


2017 m. rugsėjį Klaipėdos LEZ įsikūrusi automobilių elektros instaliacijos laidų rinkinių gamintoja „Yazaki“, gaminanti laidų rinkinius pagal „Mercedes–Benz“ automobilių gamintojo užsakymus, pranešė apie 400 darbuotojų komandos, skirtos šiam projektui, paiešką. Bendrovė skelbia, kad pirmas personalo plėtros etapas baigtas ir mažiau nei per du mėnesius ji rado 200 reikalingų specialistų. Įmonėje šiuo metu dirba daugiau nei 1200 darbuotojų.

Kovą „Yazaki“ pradėjo antrąjį personalo plėtros etapą – ieško dar apie 200 specialistų.

„Pirmą kartą į pagalbą pasitelkėme ir darbuotojų nuomos kompaniją, kuri pasiūlė dalį darbuotojų. Dauguma naujai priimtų darbuotojų – klaipėdiečiai. Tačiau organizavome ir naujų darbuotojų paiešką apskrityje – Kretingoje, Priekulėje, Gargžduose. Net trečdalis naujokų – iš šių miestų. Nemažai priimta ką tik mokslus baigusio jaunimo. Taip pat smagu, kad priėmėme ir keletą iš emigracijos sugrįžusių mūsų tautiečių“, – pranešime cituojama „Yazaki“ generalinės direktorės pavaduotoja Jurgita Galinskienė.

Kovą „Yazaki“ pradėjo antrąjį personalo plėtros etapą – ieško dar apie 200 specialistų.

Lietuvoje sukurtas „Mercedes–Benz“ vienos rūšies laidų rinkinių gamybos proceso modelis jau perkeltas į „Yazaki“ įmonę Bulgarijoje. Čia lietuvių apmokyti bulgarų darbuotojai gamina dalį „Daimler“ užsakymo. Šiuo metu lietuvių inžinieriai dirba diegdami analogišką gamybos procesą ir Serbijoje.

„Automobilių gamybos ciklas trunka kelerius metus, tad šiam „Mercedes–Benz“ projektui pradėjome ruoštis prieš dvejus. Turime patyrusių inžinierių komandą, kurią palaipsniui papildėme ką tik studijas baigusiais specialistais. Patyrę inžinieriai kartu su naujai buriama procesų inžinierių, technologų, kokybės bei kitų sričių specialistų komanda sukūrė kliento reikalavimus atitinkančių produktų prototipus ir visą jų gamybos modelį. Jis apima žaliavų užsakymą, gamybos technologijas ir jų procesų suderinimą, darbuotojų apmokymą, kokybės kontrolės sistemą ir daugelį kitų sričių“, – teigia „Yazaki“ generalinės direktorės pavaduotoja.

Šiandien „Mercedes–Benz“ laidų rinkinių gamybos projekto komandoje dirba apie 60 naujai priimtų technologijų, įrengimų, procesų, kokybės inžinierių, turinčių technologų, elektronikų, automatikų, elektrotechnikų ir kitą išsilavinimą.

Teigiama, kad tai ne pirmas kartas, kada „Yazaki“ komandos Lietuvoje sukurtas gamybos modelis perkeliamas į kitas „Yazaki“ grupės gamyklas pasaulyje. Lietuvos komanda taip pat buvo atsakinga už Rusijoje įsigytos įmonės integraciją. Ji užtikrino ir technologijų sklaidą visose „Yazaki“ įmonėse, gaminančiose produktus „Volvo“ koncernui.

Verslo straipsnių visus kompas

„Norime didinti šią didelę pridėtinę vertę kuriančios veiklos apimtis ir tapti įmonių grupės metodų laboratorija“, – teigia Jurgita Galinskienė.

Pasak Eimanto Kiudulo, Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės vadovo, darbuotojų praėjusiais metais daugėjo ir kitose Klaipėdos LEZ įmonėse. „Albright Lietuva“, „Retal Baltic“, „Neo Group“ bei „Ani Plast“ kartu padidino darbuotojų skaičių dar šimtu.

Pasak E. Kiudulo, nuolat dirbame, kad LEZ infrastruktūra būtų patraukli darbuotojams, taip pat netrūktų bendruomeniškos veiklos.

„Tiesiame dviračių takus. Nuo kitų metų teritoriją iš miesto bus galima lengvai pasiekti dviračiu, čia teikiamos „City Bee“ automobilių trumpalaikės nuomos paslaugos, veikia kavinė. Jau netrukus turėsime ir jogos užsiėmimų klasę įmonių darbuotojams, taip pat ieškome galimybių vaikų darželio steigimui. Eilę metų bendradarbiaujame rengiant Klaipėdos LEZ įmonių futbolo turnyrą. Šiemet visus kvietėme dalyvauti savo palaikomos „Dakaro ralio“ komandos totalizatoriuje, su kuria mūsų bendruomenė susitiko“ – pasakoja E. Kiudulas.


  2018-04-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt