P0

Nuomonės

Ligoninės: pasigailėti nereikia sujungti. Kur dedame kablelį? (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-07


Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas premjero Sauliaus Skvernelio apsilankymą balandžio 6 d.  Klaipėdos miesto tarybos Kolegijos posėdyje pavadino „išskirtinės pagarbos ženklu miestui ir svarstomam klausimui“. Kolegija vienbalsiai pritarė vadinamajam dalykinių sąlygų sąvadui, kuriuo vadovaujantis toliau bus deramasi su Vyriausybe dėl galimybės ir miesto bendrajame plane nurodyti maksimalų uosto plėtros variantą. Klaipėdos giliavandenio uosto statybos, pasak Uosto direkcijos vadovo Arvydo Vaitkaus, geriausio scenarijaus atveju startuotų anksčiausiai 2022 metais. Tačiau įdomus pasirodė ir epizodas, nesusijęs su uosto ir miesto bendrųjų planų derinimo klausimu.

Kolegijos posėdžio metu paaiškėjo kitų galimų permainų galimybė, kurios miestiečius maloniai nustebinti galėtų anksčiau nei giliavandenis. Tai žinia apie dviejų Klaipėdos ligoninių – Klaipėdos universitetinės ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės – sujungimą ir didelio pirminės sveikatos priežiūros priimamojo sukūrimą.

Pyktelėjęs premjeras taip apibūdino savo požiūrį į šias dvi įstaigas: “Nenormalu, kad viename didžiausių Lietuvos miestų nėra normalaus priimamojo, kuriame būtų sprendžiami visi gyventojų priėmimo bei operatyvios diagnostikos klausimai. Ar tai normalu, kad dvi įstaigos, atskirtos tik tvora ir užmūrytu požeminiu tuneliu, dirba atskirai?”

Po šio jo pastebėjimo kaip pagal komandą pašoko ir iš salės išskubėjo vienas Tarybos narys, labai panašus į dr., prof. Joną Sąlygą, VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorių.

Po posėdžio premjero Sauliaus Skvernelio skelbiamoje darbotvarkėje kaip tik buvo numatytas vizitas į abi miesto ligonines. Matyt, pasiruošimas šiam vizitui po tokio netikėto pareiškimo pasirodė svarbesnis nei balsavimas už pritarimą dalykinių sąlygų sąvadui…

Panašu, kad Klaipėdos merui šis premjero pasirengimas rimtai imtis spręsti ligoninių konsolidavimo klausimą buvo netikėtas taip pat.

„Esanti sistema Klaipėdoje yra vienas puikiausių įrodymų Lietuvos kontekste, kad veikdamos tame pačiame mieste skirtingo pavaldumo trečio lygio gydymo įstaigos gali puikiai atlikti savo misiją, teikti paslaugas taip, kad nekyla abejonės dėl paslaugų kokybės. Aš manau, kad kalbėti tikrai galima, ir jeigu nebus naudojamas koks nors prievartinis inkorporavimas ar priverstinė nacionalizacija, galbūt galima ieškoti optimalių, valstybei ir miestui bei regionui naudingų valdymo ir administravimo formų“, – sakė V. Grubliauskas.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė pavaldi ministerijai, Klaipėdos universitetinė ligoninė – savivaldybei. Gal todėl šis jau senai reikalingas spręsti klausimas nejuda. Skirtingų institucijų Lietuvoje tarpusavio susikalbėjimo (ne)gebėjimas viena didžiausių mūsų šalies ydų.

Palinkėjimas – stumkit buldozeriu, premjere! Kitaip tvora ir mūro siena požeminiame tunelyje apaugs samanomis. Ką manote, miestiečiai?

Renaldas Kulikauskas, Senamiesčio (Muzikos centro seniūnaitijos) seniūnaitis


  2018-04-07

  4 komentarai “Ligoninės: pasigailėti nereikia sujungti. Kur dedame kablelį?”

  1. AvatarSigitas Petkevičius (IP: 78.60.155.112)

   Gydytojai yra priėmę Hipokrato priesaiką. Konkurencija tai ne kokybės variklis, o gydytojų kvalifikacinis gydymo užtvirtinimas. Meras V. Grubliauskas teisingai pastebėjo t.y. „Esanti sistema Klaipėdoje yra vienas puikiausių įrodymų Lietuvos kontekste, kad veikdamos tame pačiame mieste skirtingo pavaldumo trečio lygio gydymo įstaigos gali puikiai atlikti savo misiją, teikti paslaugas taip, kad nekyla abejonės dėl paslaugų kokybės. Aš manau, kad kalbėti tikrai galima, ir jeigu nebus naudojamas koks nors prievartinis inkorporavimas ar priverstinė nacionalizacija, galbūt galima ieškoti optimalių, valstybei ir miestui bei regionui naudingų valdymo ir administravimo formų“. Na o kas dėl užmūryto tunelio, tai demokratinių, diplomatinių, ekonominių, ūkinių susitarimų galima priimti sprendimą tokį kad nenukentėtų gydymo įstaigos ir ypač pacientai, ligoniai.

   • AvatarAlgirdas Grublys (IP: 78.57.218.114)

    Sigitai, teorija dažnai neatitinka kasdienybės rūpesčių. Kokybė,kvalifikacija, konkurencija ,misija – gražūs žodžiai. Bet praleisk parą priėmimo skyriuje, tada pajusi pokyčių būtinybę

  2. AvatarAlgirdas Grublys (IP: 78.57.218.114)

   Pirmas svarbiausias žingsnis – artimiausiu metu kurti bendrą pirminės sveikatos priežiūros priimamąjį. Tiesiog nesuprantama ,kaip skirtingomis savaitės dienomis pirmoji medicininė pagalba suteikiama trijose skirtingose vietose ir gydytojai ( ypač jauni) atlikę savo tiesioginį darbą turi vykdyti papildomus budėjimus priėmimuose.

  3. AvatarVytautas (IP: 86.100.82.230)

   Konkurencija yra kokybės variklis. Ligoninių jungimas galų gale blogins paslaugų kokybę

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt