P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Klaipėdietiškos Atvelykio akimirkos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-08


Gražus pavasarinis oras sekmadienį švęsti Atvelykio sutraukė klaipėdiečius ir į senamiestį, ir į  pietinėje miesto dalyje esantį Sąjūdžio parką.

Klaipėdos etnokultūros centras tradiciškai pakvietė į Mažosios Lietuvos muziejaus kiemelius, kur mažieji galėjo ridenti atsineštus margučius, dalyvauti tradicinių liaudies žaidimų erdvių rungtyse, estafetėse, pasisupti.

Šventės metu šurmuliavo jomarkėlis, kuriame amatininkai ne tik demonstravo tradicinius amatus, bet ir kvietė  prisijungti, supažinti su jų amtais.

Susirinkusiuosius linksmino Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos folkloro ansamblis „Smeltužė“, Klaipėdos Sendvario progimnazijos vaikų folkloro kolektyvas „Pupos“, Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro etnomuzikavimo studija, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro kolektyvai: „Kuršiukai“, „Alkiukai“, „Vorusnėlė“.

O Sąjūdžio parke be tradicinio margučių ridenimo varžybų buvo surengta daug kitokių pramogų: marginami popieriniai kiaušiniai, rungtyniauta, kas pralįs pro vis žemiau leidžiamą kartelę, žaistas futbolas, nors visus labiausiai traukė šokinėjimas ant batuto.

Tiesa, aitvarų į šventę, kaip buvo raginta, niekas taip ir neatsinešė, tačiau dėl to mažieji klaipėdiečiai neliūdėjo, o viena iš jų  – Guoda- net surengė specialią savo mankštelę.

Pasak Sąjūdžio parke kartu su dar keliais Klaipėdos liberalų atstovais apsilankiusio miesto mero Vytauto Grubliausko, šventė būna smagi tada, kai patys ją susikuriame, todėl jis ragino susirinkusiuosius džiaugtis puikiu oru.

Velykų laikotarpis baigiasi Atvelykio švente, prabėgus savaitei po šv. Velykų. Atvelykis – šventė vaikams, kuomet šeimininkės iš naujo virdavo kiaušinius, juos margino ir skirdavo vaikų velykiniams žaidimams, dovanojimui. Kaip ir per Velykas, šią dieną netrūkdavo pramogų su margučiais, jų ridenimo varžybų. Atvelykis dar vadinamas Vaikų arba Mažosiomis Velykėlėmis.


  2018-04-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt