P0

Kultūra

Džiazo festivalyje – “Moteris-orkestras”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-09


Birželio 7-9 dienomis vyksiantis nemokamas Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato dar vieną ryškiausių šių metų savo programos brangakmenių – Švedijos muzikos žvaigždę Gunhild Carling.

Ši atlikėja vadinama „Moterimi-orkestru“, nes savo pasirodymų metu profesionaliai grojanti visa eile muzikos instrumentų – trombonu, lūpine armonikėle, trimitu, arfa, dūdmaišiu, fleita, bandža ar fortepijonu. Mažo to, G. Carling stebina ir dar vienu savo unikaliu talentu – gebėjimu vienu metu groti net trimis trimitais.

„Neabejoju, kad festivalio scenoje Kruizinių laivų terminale tik pasirodžius Gunhild Carling, Klaipėdą užklups „džiazuojantis tornadas“ – stilingas, nenuspėjamas ir visus esančius greta įtraukiantis į savo svaiginantį sūkurį, – pranešime spaudai cituojama Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė, – Išties, švedų muzikos ikona ir nacionaliniu lobiu tituluojamos Gunhild Carling koncertai dažnai neprimena įprastų pasirodymų, o tampa įsimintina, įtaigia, entuziazmu ir pozityvia nuotaika trykštančia sensacija.“

Švedijos Geteborgo mieste gimusi Gunhild Carling niekada nesimokė profesionalioje muzikos mokykloje, tačiau augdama muzikantų šeimoje ji groti ir net jau koncertuoti pradėjo būdama kone septynerių.

Šiandien Švedijos muzikos ikoną jau gerai žino klausytojai tiek Europoje, tiek Šiaurės ar Pietų Amerikose, tiek ir Azijoje. Ji taip pat yra ir gausybės apdovanojimų ar stipendijų (Luiso Armstrongo stipendijos, Kobe Jazz Street apdovanojimo, Švedijos dainų autorių, kompozitorių ir autorių stipendijos, Thore Ehriling stipendijos ir kt.) laimėtoja.

Per metus su savo unikaliais pasirodymais, praturtintais ir teatro, vodevilio triukų bei šokio elementais, atlikėja ir multiinstrumentalistė G. Carling apkeliauja šimtus salių. G. Carling jau ne kartą koncertavo ir Švedijos karališkosios šeimos nariams.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje Gunhild Carling pasirodys drauge su savo muzikantų grupe.


  Kultūros straipsnių vidus

  2018-04-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt