P0

Kultūra

Charizmatiškasis A. Paley gros 8 valandas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-13


Pirmą kartą Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje bus rengiamas kamerinės muzikos maratonas „Klasikos viražai”. Gegužės 12 d., šeštadienį, netikėtoje vietoje – „Silberauto” salone – vyks 4 koncertai, arba 8 valandos su muzikos virtuozų atliekama klasika.

Ši iniciatyva gimė pasaulyje pripažintam fortepijono virtuozui amerikiečiui Aleksandrui Paley (nuotr.), kuris su įvairiomis koncertinėmis programomis kiekvienais metais apsilanko Lietuvoje. Šį kartą fortepijono maestro Klaipėdoje žada priimti net sau netikėtą iššūkį – tądien jis pirmą kartą gros net aštuonias valandas!

Šioje unikalioje vienos dienos gurmaniškos muzikos fiestoje kartu su A. Paley muzikuos talentinga pianistė iš JAV Pei-Wen Chen, smuikininkas Raimondas Butvila bei Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas, violončelininkas Mindaugas Bačkus, altininkė Ugnė Petrauskaitė ir kontrabosininkas iš Latvijos Guntis Kolerts.

Maratono metu muzika susilies su tapyba. Žinomas uostamiesčio dailininkas Simas Žaltauskas gyvai tapys 5 paveikslus pagal atliekamą Edgard Grieg, Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Shubert, Claude Debussy ir Sergej Rachmaninov muziką, skambėsiančią maratono metu.

Festivalio organizatoriai nusprendė išeiti iš įprastų koncertinių erdvių ir klasikinės muzikos gerbėjus pakviesti į nepaprastą vietą – „Silberauto” saloną.

Organizatoriai viliasi, kad galbūt ši netikėta erdvė, kurioje akį traukia nauji įspūdingi automobiliai, pritrauks didesnį klaipėdiečių būrį ir netgi tuos, kurie dar tik pradeda pažinti klasiką.


  2018-04-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt