header / full width banner
Svarbu, Švietimas

Traukiasi Klaipėdos universiteto rektorius

Martynas Vainorius
2018-04-16


Klaipėdos universiteto (KU) rektorius Eimutis Juzeliūnas, kuriam iki kadencijos pabaigos buvo likę apie metai, įteikė šios aukštosios mokyklos Tarybai atsistatydinimo pareiškimą.

Eimutis Juzeliūnas rektoriumi buvo išrinktas 2014 m. rugpjūtį. Klaipėdos universiteto nuotr.

Pats E. Juzeliūnas šiuo metu yra komandiruotėje užsienyje ir jo telefonas yra išjungtas, tačiau apie tokį faktą „Atvirai Klaipėdai“ patvirtino KU Tarybos pirmininkas Arnoldas Šileika. Jis tokį rektoriaus prašymą gavo praėjusį ketvirtadienį.

„Pagrindiniai motyvai buvo tokie, kad Tarybos darbas baigiasi, o ir iki jo kadencijos pabaigos liko metai. Yra parengtas universiteto pokyčių planas, kurį reikia įgyvendinti. Šiame plane taip pat buvo numatyta, kad galbūt reikia naujo rektoriaus, kuris tą planą ir įgyvendintų. Likus metams laiko reikėtų suburti naują komandą, prorektorius, o profesionalų žmogų surasti ir įdarbinti tik vieneriems metams, nežinant, kas bus po jų, būtų pakankamai sudėtinga. Vienas etapas praeitas, būtinos reformos įvykdytos, universitetas išliks savarankiškas, kurs inovacijų ekosistemą. O įgyvendinti pokyčių planą, ko gero, iš tiesų reikia naujos ambicingos lyderių komandos, kad universitetas taptų stiprus lyderis“, – sakė A. Šileika.

Pasak jo, kadencija baigianti KU Taryba į paskutinį posėdį turėtų rinktis kitą savaitę. Jo metu turėtų būti patenkintas E. Juzeliūno prašymas, paskirtas laikinasis rektorius. O naujojo rektoriaus konkursą jau turėtų skelbti naujoji Taryba. Ją žadama baigti formuoti šią arba kitą savaitę.

post banner

Pirmadienio vidurdienį KU Rinkodaros ir tarptautinių ryšių skyriui išplatintame pranešime aiškinama, kad siūlymą dėl galimybės keisti vadovybę E. Juzeliūnas jau buvo numatęs KU veiklos optimizavimo priemonių plane, kurį įteikė Vyriausybei vasarį. Jame esą numatoma KU administracijos pertvarka, kurią planuojama atlikti 2018 m. vasario–birželio mėnesiais. Pertvarka būtų pradėta išrinkus naująją KU Tarybą, kuriai pradėjus dirbti rektorius baigtų darbą. Šiuo metu KU rektoriaus ir Tarybos kadencijų laikotarpiai nesutampa. Šiuo atsistatydinimu esą sinchronizuojama abiejų valdymo organų veikla ir užtikrinama sklandesnė tarpusavio sąveika.

Pranešime cituojamo E. Juzeliūno teigimu, „tai galimybė naujajai Tarybai atsakingai pradėti darbą, išrenkant rektorių ir formuojant jo komandą, taip būtų užtikrinta abipusė atsakomybė“.

Anot pranešimo, E. Juzeliūnas, žengdamas šį žingsnį, siekia paneigti vyraujantį mitą, kad universitetų rektoriai priešinasi reformoms ir laikosi įsikibę savo postų. Savo atsistatydinimu jis esą sudaro sąlygas rinkti naują universiteto vadovybę, kuri geriausiai galėtų įgyvendinti numatomą būtiną pertvarką ir turėtų pasitikėjimą.

Pasak E. Juzeliūno, toks jo sprendimas suteikia Klaipėdos universitetui „restarto“ galimybę – pasitelkus naujas pajėgas ir energiją įgyvendinti pokyčius.


2018-04-16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda“ priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai“. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt