P0

Uostas ir jūra

„Baltic Sail“ komitetas susirinko Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-18


Trečiadienį Klaipėdoje vyksta pavasarinis 2018 m. regatos „Baltic Sail“ komiteto narių susitikimas, kurio darbotvarkėje 16 klausimų.

Susitikimo metu bus aptariamas „Baltic Sail“ narių dalyvavimas Lietuvos, Latvijos, Lenkijos nepriklausomybės atgavimo/ paskelbimo šimtmečio renginiuose, diskutuojama, kaip pritraukti ir skatinti burlaivius kuo dažniau atplaukti į „Baltic Sail“ uostamiesčius. Numatomas burlaiviams „Draugiško uosto“ vardo suteikimo koncepcijos svarstymas.

Privalomi susitikimo punktai – paramos burlaiviams skyrimas, ateinančių metų biudžeto ir jūrinių renginių kalendoriaus datų tvirtinimas bei kt.

„Jau tampa gražia tradicija priimti dvi didžiųjų burlaivių regatas: „Tall Ships Races“, kuri Baltijos jūroje vyksta tik kas ketverius metus, ir „Baltic Sail“, kurios burlaiviais džiaugtis galime kasmet. Buvimas įvykių centre, nenutrūkstamas darbas siekiant pritraukti didžiuosius burlaivius – Klaipėdos siekiamybė, todėl „Baltic Sail“ miestų narių veiklos plėtojimas ir bendradarbiavimas yra svarbus ir būtinas“, – sako Klaipėdos miesto mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė.

„Klaipėdai nepaprastai svarbu išlaikyti ir gerinti įgytas pozicijas tradicinių bei istorinių laivų lankomų uostų žemėlapyje bei toliau aktyviai plėtoti kultūrinę partnerystę Baltijos jūros regione. Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ ypatingą dėmesį skiria jūrinės kultūros turizmo plėtrai ir tai jau duoda apčiuopiamų rezultatų – kasmet vis didesnio lankytojų susidomėjimo sulaukia kartu su partneriais rengiama simbolinės laivybos pradžią skelbianti uosto šventė „Klaipėdos laivų paradas“, vis dažniau ieškodami informacijos apie mūsų miestą į įstaigą kreipiasi ir pavieniai buriuotojai. Sėkmingai įgyvendinti „The Tall Ships Races“ ir „Baltic Tall Ships Regatta“ renginiai Klaipėdai suteikia ne tik patikimo, bet ir burlaiviams draugiško miesto vardą“, – pranešime spaudai cituojamas VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Per metus vyksta du „Baltic Sail“ narių susirinkimai – pavasarį ir rudenį, kai aptariami įvykusių renginių rezultatai ir sudaromi planai ateinantiems metams. Rudeninio susitikimo vieta – Karlskrona, Švedija.

Klaipėdos miestas jau nuo 2009 metų yra „Baltic Sail“ sutarties narys, kurią yra pasirašę septyni Baltijos jūros uostamiesčiai: Rostokas, Ščecinas, Ryga, Gdanskas, Karlskrona, Nystedas ir Klaipėda. Uostamiesčių pasirašytos sutarties pagrindiniai tikslai – remti tradicinį buriavimą kaip Europos jūrinės kultūros paveldo dalį, aktyviai bendradarbiauti skatinant burlaivius atplaukti į miestų narių jūrines šventes ir sukurti jūrinio turizmo tinklą Baltijos jūros regione.


  2018-04-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt