P0

Politika

Meras išvyko į JAV (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-18


Naujajame Orleane (JAV) vyksiančiame tarptautiniame merų susitikime bus atstovaujama ir Klaipėda – į renginį buvo pakviestas uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

“Klaipėdai parodytas išskirtinis dėmesys”, – tikina Vytautas Grubliauskas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot Savivaldybės pranešimo, Naujajame Orleane šią savaitę laukiami daugiau nei keturių dešimčių pasaulio miestų merai, tarp kurių bus Barselonos (Ispanija), Berlyno (Vokietija), Paryžiaus (Prancūzija), Romos, Florencijos (Italija), Liverpulio (Jungtinė Karalystė), Los Andželo, Niujorko, Čikagos (JAV), Otavos (Kanada) vadovai.

Klaipėda – vienintelis Lietuvos miestas, kurio meras buvo pakviestas į šį susitikimą, o iš kitų valstybių, esančių prie Baltijos jūros, pakviestas tik Vokietijos sostinės Berlyno meras.

„Klaipėdai parodytas išskirtinis dėmesys. Aukščiausio lygio merų susitikime bus aptariamos didžiausios problemos, su kuriomis šiuo metu susiduria miestai įvairiose pasaulio vietose bei ateities iššūkiai“, – pranešime cituojamas V. Grubliauskas.

Susitikime „The Future of Global Cities: A Summit of International Mayors” numatoma aptarti tokias temas kaip ekonominis augimas, mobilumas miestuose, transporto sistemos pokyčiai, saugumas, klimato kaita, nauji pavojai.

Į susitikimą Naujajame Orleane taip pat pakviesta per 60 ambasadorių – įvairių šalių diplomatinio korpuso Jungtinėse Amerikos Valstijose atstovų, taip pat kiti aukščiausio lygio pareigūnai.

Klaipėda 2012 metais su Naujuoju Orleanu pasirašė ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo. Anot Klaipėdos mero V. Grubliausko, šis vizitas Naujajame Orleane bus ir puiki proga atnaujinti bei sustiprinti bendradarbiavimo ryšius.

Viešėdamas Naujajame Orleane Klaipėdos meras kartu su kitais pakviestais merais dalyvaus ir šio, vieno seniausių JAV miestų, 300 metų jubiliejaus iškilmėse.


2018-04-18

2 komentarai “Meras išvyko į JAV”

 1. Gal kas nors galite paviešinti to tarptautinio renginio pavadinimą? Niekur neminimas pavadinimas, o būtų įdomu dalyvių ir pranešėjų sąrašus pamatyti, pranešimų santraukas paskaityti. New Orleans merijos svetainėje nėra jokios info apie tarptautinį tokio aukšto lygio renginį. Gal žurnalistai miesto pavadinimą supaniojo? ;o) Gal šiaip “kažkur Amerikoj?”

  Toks renginys tikrai vyktų New Orleans Konvencijų centre, o jo renginių sąraše taip pat nėra nieko, kas duotų bent užuominą į straipsnyje minėtą tarptautinį supa-dupa įvykį.

  Konvencijų centro renginiai:
  www. mccno. com/events/

  Miesto renginių tvarkaraštis:
  www. nola. gov/calendar/

  Yra dar ten Mercedes-Benz Superdome arena, bet ten jei ne sporto rungtynės, tai koncertai.

  • Ačiū labai už taiklų klausimą. Sužinojome, papildėme: „The Future of Global Cities: A Summit of International Mayors”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt