Festivaliai už paramą atsiskaito tinkamai

Kultūra, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2018-04-18

Klaipėdos miesto tarybos pavedimu neplanuotą patikrinimą atlikusi Kontrolės ir audito tarnyba konstatavo, jog pernai 200 tūkst. eurų Savivaldybės paramos gavę šešių reprezentacinių festivalių organizatoriai visus pinigus išleido pagal paskirtį ir tinkamai už juos atsiskaitė.

Tokioms išvadoms antradienį vienbalsiai pritarė miesto Tarybos Kontrolės komitetas, nesutikęs patenkinti komandiruotėje buvusios jo narės Ninos Puteikienės prašymo atidėti šio klausimo svarstymą.

Klaipėdos lėlių teatras, gavęs 20 000 eurų festivaliui „Materia Magica” (vietoje prašytų 25 501), juos išleido atlikėjams (10 736 Eur), jų lėktuvo bilietams ir apgyvendinimui, aparatūros, automobilio nuomai, reklamai (4 136 Eur), personalo atlyginimams (1 849 Eur) ir kt.  Nuotrauka iš „Facebook”

Patikrinimą atlikusios auditorės sakė analizavusios visas sutartis ir sąskaitas.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras Savivaldybės buvo prašęs festivaliui „Muzikinis rugpjūtis pajūryje” skirti 93 000 eurų, bet gavo tik 52 700 eurų. Gauta parama buvo išleista atlikėjų paslaugoms apmokėti (38 763 Eur), trijų atlikėjų apgyvendinimui (1666 Eur), jų kelionės išlaidoms (1200 Eur), reklamai (5570 Eur) ir autorinei licencijai (5500 Eur).

Mažiau nei prašė iš Savivaldybės buvo gavusi ir asociacija „Klaipėdos džiazo festivalis”. Vietoje 93 250 Eur buvo skirta 50 000. Iš jų 30 000 asociacija išleido muzikos instrumentų, garso ir apšvietimo įrangos nuomai bei sceninės įrangos sumontavimui ir aptarnavimui, o 20 000 – 38 lėktuvų bilietams, kurie buvo nupirkti atlikėjams.

Žvejų rūmai festivaliui „Šermukšnis” norėjo gauti 58 995 eurus, bet Savivaldybės skyrė 32 600. Beveik visa ši suma buvo skirta atlikėjams ir tik 1500 Eur teko jų apgyvendinimui.

Klaipėdos koncertų salė vietoje prašytų 45 000 Eur festivaliui „Klaipėdos muzikos pavasaris” gavo 24 700 ir visus juos pervedė atlikėjams.

Plačiausiai gautą paramą naudojo Klaipėdos lėlių teatras ir menininkų grupė „Žuvies akis”.

Teatras, gavęs 20 000 eurų festivaliui „Materia Magica” (vietoje prašytų 25 501), juos išleido atlikėjams (10 736 Eur), jų lėktuvo bilietams ir apgyvendinimui, aparatūros, automobilio nuomai ir lėlinės animacijos licencijai, pirko dvi atskaitoje nedetalizuotas prekes už 607 eurus, spausdinimo paslaugoms ir reklamai (4 136 Eur) ir personalo atlyginimams (1 849 Eur).

„Žuvies akis” festivaliui „Plartforma” iš Savivaldybės norėjo gauti 35 000 eurų paramą, bet sulaukė taip pat 20 000. Juos išleido atlikėjams (10 168 Eur), jų apgyvendinimui, lėktuvo bilietams, garso ir šviesos aparatūros nuomai (4 831 Eur), pirko ūkinių prekių ir reklamai.

Auditorės akcentavo, kad paramos skyrimo tvarkos neanalizavo, nes darė tik tai, ką pavedė miesto Taryba.

Posėdyje dalyvavęs Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis sakė, kad iki šių metų galiojusi finansavimo tvarka buvo keistina ir tai buvo padaryta.

„Anksčiau būdavo taip, kad Kultūros ir meno taryba, jei nesutikdavo su ekspertų vertinimu, galėdavo pervertinti paraiškas. Tai buvo teisėta, bet tikrai per didelės galios jai buvo suteiktos. Iš to pasimokyta ir dabar taryba jau nebeturi įtakos vertinimams. Šiemet projektus vertino samdyti ekspertai, didžioji jų dalis buvo nevietiniai, tad, manau, kad yra ir žymiai daugiau skaidrumo, ir objektyvumo, nors dėl vertinimo rezultatų irgi gali būti įvairių reakcijų”, – sakė jis.

Išklausius ataskaitą komiteto pirmininkas Arūnas Barbšys išsakė repliką, kad nėra viešumo dėl tos festivalių finansavimo dalies, kurią įsipareigoja skirti patys organizatoriai. Tačiau ir jis pats, ir posėdyje dalyvavusios kitos komiteto narės visgi balsavo už tokios ataskaitos patvirtinimą.

Žymos: | | | | | | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Kultūros ir meno projektų finansavimas - pagal sovietmečio tradicijas?*

Kultūros skyriaus vedėjas Užriesta Nosis nesiteikė dalyvauti savivaldybės Kontrolės komiteto posėdyje, nes, pasak šio komiteto pirmininko Ugniaus Radvilos, „šiuo metu ...
2024-06-05
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Klaipėdos pašto kompleksas: pajudėjo ir savivaldybė (atnaujinta)

Po pasikeitimo priekaištais su Kultūros ministerija dėl buvusio Klaipėdos centrinio pašto įveiklinimo pajudėjo ir savivaldybė: pasirašyta sutartis dėl  Frydricho Vilhelmo ...
2024-05-28
Skaityti daugiau

Mums rašo

Muzikiniame teatre - nepatogios sėdimos vietos

Praėjusį savaitgalį apsilankiau rekonstruotame Klaipėdos muzikiniame teatre. Bendras įspūdis labai geras. Sutvarkytos bendros erdvės, įdomūs dizaino sprendimai. Labai patiko pats ...
2024-05-27
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This