P0

Kultūra, Svarbu

Festivaliai už paramą atsiskaito tinkamai

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-04-18


Klaipėdos miesto tarybos pavedimu neplanuotą patikrinimą atlikusi Kontrolės ir audito tarnyba konstatavo, jog pernai 200 tūkst. eurų Savivaldybės paramos gavę šešių reprezentacinių festivalių organizatoriai visus pinigus išleido pagal paskirtį ir tinkamai už juos atsiskaitė.

Tokioms išvadoms antradienį vienbalsiai pritarė miesto Tarybos Kontrolės komitetas, nesutikęs patenkinti komandiruotėje buvusios jo narės Ninos Puteikienės prašymo atidėti šio klausimo svarstymą.

Klaipėdos lėlių teatras, gavęs 20 000 eurų festivaliui “Materia Magica” (vietoje prašytų 25 501), juos išleido atlikėjams (10 736 Eur), jų lėktuvo bilietams ir apgyvendinimui, aparatūros, automobilio nuomai, reklamai (4 136 Eur), personalo atlyginimams (1 849 Eur) ir kt.  Nuotrauka iš “Facebook”

Patikrinimą atlikusios auditorės sakė analizavusios visas sutartis ir sąskaitas.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras Savivaldybės buvo prašęs festivaliui “Muzikinis rugpjūtis pajūryje” skirti 93 000 eurų, bet gavo tik 52 700 eurų. Gauta parama buvo išleista atlikėjų paslaugoms apmokėti (38 763 Eur), trijų atlikėjų apgyvendinimui (1666 Eur), jų kelionės išlaidoms (1200 Eur), reklamai (5570 Eur) ir autorinei licencijai (5500 Eur).

Mažiau nei prašė iš Savivaldybės buvo gavusi ir asociacija “Klaipėdos džiazo festivalis”. Vietoje 93 250 Eur buvo skirta 50 000. Iš jų 30 000 asociacija išleido muzikos instrumentų, garso ir apšvietimo įrangos nuomai bei sceninės įrangos sumontavimui ir aptarnavimui, o 20 000 – 38 lėktuvų bilietams, kurie buvo nupirkti atlikėjams.

Žvejų rūmai festivaliui “Šermukšnis” norėjo gauti 58 995 eurus, bet Savivaldybės skyrė 32 600. Beveik visa ši suma buvo skirta atlikėjams ir tik 1500 Eur teko jų apgyvendinimui.

Klaipėdos koncertų salė vietoje prašytų 45 000 Eur festivaliui “Klaipėdos muzikos pavasaris” gavo 24 700 ir visus juos pervedė atlikėjams.

Kultūros straipsnių vidus

Plačiausiai gautą paramą naudojo Klaipėdos lėlių teatras ir menininkų grupė “Žuvies akis”.

Teatras, gavęs 20 000 eurų festivaliui “Materia Magica” (vietoje prašytų 25 501), juos išleido atlikėjams (10 736 Eur), jų lėktuvo bilietams ir apgyvendinimui, aparatūros, automobilio nuomai ir lėlinės animacijos licencijai, pirko dvi atskaitoje nedetalizuotas prekes už 607 eurus, spausdinimo paslaugoms ir reklamai (4 136 Eur) ir personalo atlyginimams (1 849 Eur).

“Žuvies akis” festivaliui “Plartforma” iš Savivaldybės norėjo gauti 35 000 eurų paramą, bet sulaukė taip pat 20 000. Juos išleido atlikėjams (10 168 Eur), jų apgyvendinimui, lėktuvo bilietams, garso ir šviesos aparatūros nuomai (4 831 Eur), pirko ūkinių prekių ir reklamai.

Auditorės akcentavo, kad paramos skyrimo tvarkos neanalizavo, nes darė tik tai, ką pavedė miesto Taryba.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Posėdyje dalyvavęs Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis sakė, kad iki šių metų galiojusi finansavimo tvarka buvo keistina ir tai buvo padaryta.

“Anksčiau būdavo taip, kad Kultūros ir meno taryba, jei nesutikdavo su ekspertų vertinimu, galėdavo pervertinti paraiškas. Tai buvo teisėta, bet tikrai per didelės galios jai buvo suteiktos. Iš to pasimokyta ir dabar taryba jau nebeturi įtakos vertinimams. Šiemet projektus vertino samdyti ekspertai, didžioji jų dalis buvo nevietiniai, tad, manau, kad yra ir žymiai daugiau skaidrumo, ir objektyvumo, nors dėl vertinimo rezultatų irgi gali būti įvairių reakcijų”, – sakė jis.

Išklausius ataskaitą komiteto pirmininkas Arūnas Barbšys išsakė repliką, kad nėra viešumo dėl tos festivalių finansavimo dalies, kurią įsipareigoja skirti patys organizatoriai. Tačiau ir jis pats, ir posėdyje dalyvavusios kitos komiteto narės visgi balsavo už tokios ataskaitos patvirtinimą.


  2018-04-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt