P0

Politikų tribūna

Dėl smarvės ir dumblo reglamentavimo kreipėsi į ministrą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-19


Klaipėdietis Seimo narys Simonas Gentvilas kreipėsi į aplinkos ministrą dėl šiuo metu svarstomų įsakymų, kuriais būtų reglamentuojamas nuotekų dumblo naudojimas tręšimui ir biologiškai skaidžių atliekų kompostavimas bei apdorojimas, projektų.

Simonas Gentvilas tikina, kad ministras savo parašu tvirtinamu normatyvu gali išspręsti pietinės Klaipėdos miesto dalies nuolatinės smarvės problemą.

“Įsakymo projekto reikalingumą sąlygoja tai, kad šiai dienai ūkio subjektai, kurie savo veikloje išgauna dumblą ir tie, kurie teikia municipalinio nuotekų dumblo tvarkymo paslaugas, piktnaudžiauja nepakankamu ir netiksliu šios srities reglamentavimu. Pasinaudojant reglamentavimo spragomis, dumblą tvarkančios  įmonės, nekokybišką ir sunkiaisiais metalais (variu, cinku ir gyvsidabriu) užterštą dumblą, kuris atitinka atliekos kategoriją, nekontroliuojamai gali panaudoti (galimai šiuo metu ir naudoja) laukų tręšimui. Nors Aplinkos ministerija yra išdėsčiusi poziciją, kad dumblo kompostas yra atlieka ir jo panaudojimui turi būti rengiami, bei su savivaldybėmis ir aplinkos apsaugos agentūra suderinami tręšimo planai, tačiau yra pagrįstų prielaidų manyti, kad šio reikalavimo nėra laikomasi, o dumblo kompostas be tręšimo planų yra naudojamas miestų ir rajonų savivaldybių dirvožemiuose. Atkreiptinas dėmesys, kad dėl tokių piktnaudžiavimų, gali būti padaroma didelė žala dirvožemiui, augalininkijai, kultūriniams augalams ir žmogaus sveikatai”, – rašoma parlamentaro kreipimęsi.

Jis prašo priimant minėtus įsakymus atkreipti dėmesį į aukščiau išdėstytą problemą “ir jos pavojingumo laipsnį”.

“Jums yra gerai žinoma Klaipėdos pietinės dalies nemalonių kvapų šaltinių problema ir nepakankamas biodegraduojančių atliekų įmonių veiklos reglamentavimas. Tokių įmonių veiklos sugriežtinimą pažadėjote Klaipėdoje viešėdamas 2017 m. sausį. Dar praėjusį spalį raštu su siūlymais kreipiausi į Jus dėl reikalavimų sugriežtinimo. Ministre, Jūsų parašu gegužės mėnesį tvirtinamu normatyvu galite išspręsti pietinės Klaipėdos miesto dalies nuolatinės smarvės problemą. Prašome likti neabejingam neatsakingo atliekų tvarkytojams ir klaipėdiečių gerovei”, – prideda savo laiške S. Gentvilas.


2018-04-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt