P0

Svarbu, Švietimas

Moksleivio pažymėjimams – naujas konkursas

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-04-19


Klaipėdos savivaldybė tikisi, kad iki naujų mokslo metų pavyks pradėti ir užbaigti konkursines procedūras, kurių metu bus renkamas naujas elektroninio moksleivio pažymėjimo gamintojas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Su dabartiniai pažymėjimo gamintojais ir visos sistemos diegėjais – UAB Nacionalinis švietimo centras – esamomis sąlygomis dirbti nebenorima, nes jie pažymėjimus gamina labai ilgai. Teigiama, kad iki šiol trūksta 1192 pažymėjimų – nuo 175 iki 281 vienetų dar nėra gavusios Liudviko Stulpino, Sendvario, “Versmės” progimnazijos ir “Žemynos” gimnazija.

“Tai didelis projektas, neturintis analogų šalyje. Galbūt neapskaičiavo visko rangovai. Iš tiesų, labai nepasisekė su tiekėjais, nes jau konkurso metu buvo likęs vienintelis. Keitėsi ir projekto vadovai, kurį laiką net neturėjome su kuo bendrauti”, – miesto Tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariams ketvirtadienį sakė Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Pasak jos, didžiausia problema yra būtent laiku nepagaminami pažymėjimai.

“Bus naujas konkursas su daug griežtesnis sąlygomis, terminais ir sankcijomis. Dabar nebuvo griežtų terminų. Visi kiekiai išnaudoti, tad jau galima skelbti naują konkursą”, – sakė ji.

Skaičiuojama, kad kitiems mokslo metams reikės apie 7500 naujų pažymėjimų.

Komiteto narė Tatjana Fedotova atkreipė dėmesį, kad kai kurie dabartiniai pažymėjimai esą yra tokios prastos kokybės, kad iš nuotraukos esą net neįmanoma nuspręsti – ar vaikas ten, ar daiktas.

L. Prižgintienė vardino ir kitus vis pasitaikančius sistemos nesklandumus: vis pasitaiko gedimų prie įėjimų, kartais vėluojama realiu laiku atspindėti dienyne informaciją ir kt. Bet juos esą rangovas šalina, nes galioja trijų metų sistemos priežiūros sutartis.

Specialistė akcentavo, kad pačios mokyklos nepanoro naudotis el. piniginės funkcija, kad vaikai galėtų atsiskaityti valgyklose be grynųjų – ir dėl papildomų mokesčių, ir dėl to, kad pradinukams dažniausiai būna daromi bendri maisto užsakymai. Tad ši funkcija ir nebuvo įdiegta.

El. moksleivio pažymėjimo sistemą buvo planuota įdiegti ir šešiose neformalaus ugdymo įstaigose – Adomo Brako dailės, Jeronimo Kačinsko ir Juozo Karoso muzikos mokyklose, Karalienės Luizės jaunimo, Moksleivių saviraiškos ir Vaikų laisvalaikio centruose, tačiau tai nebuvo padaryta.

Iš viso projektas turėjo kainuoti apie 245 tūkst. eurų, tačiau rangovui sumokėta tik 197 tūkst. – ir dėl sumažėjusių apimčių, ir dėl nepadarytų darbų.


  2018-04-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt