P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Imituota didelė nelaimė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-20


Penktadienį ryte Kruizinių laivų terminale į krantinę trenkėsi kontrolę praradęs laivas. Kilus panikai  18 laive buvusių žmonių iššoko į vandenį, du įstringo vandens apsemtame mašinų skyriuje, dar du sunkiai sužaloti pagalbos laukė laivo triume.

Dėl smūgio į uosto akvatoriją patenka teršalai, o nuo laivo denio į vandenį nukrito ir nuskendo skysto krovinio talpykla.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Laimei, visa tai tik pratybų “legenda”. Jose nelaimingo laivo vaidmenį atliko gelbėjimo laivas “Šakiai”. Į pratybas buvo įtraukti ugniagesiai – ir narai, ir aukštalipiai, ir medikai, policija, ir Uosto direkcijos bei kitų specialiųjų tarnybų atstovai. Taip pat dalyvavo specialistai iš Latvijos ir Suomijos.

Ugniagesių narai turėjo ne tik indentifikuoti, kas yra nuskendusiose talpoje, bet ir pagal kolegų iš karinių jūrų pajėgų sonarų duomenis ištraukti devynis “skenduolius” esant praktiškai nuliniam matomumui ir dumblui.

Uosto vidus kompas

Buvo akcentuojama, kad šiose pratybose koncentruotasi ne į reakcijos laiko, o įvairių institucijų sąveikos patikrinimą.

Pratyboms vadovavo Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyba. Ji kartu du Uosto direkcija partnerio teisėmis dalyvauja projekte HAZARD „Ekstremalių situacijų padarinių mažinimas Baltijos jūros regiono uostuose“. Bendras projekto tikslas – bendradarbiavimas tarp atsakingų institucijų ir tarnybų siekiant sumažinti ekstremalių situacijų padarinius Baltijos jūros regione.


2018-04-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt