P0

Švietimas

Po apeliacijos teigiamai įvertino 11 studijų programų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-20


Po Lietuvos mokslo tarybos ekspertų vertinimo dėl Klaipėdos universiteto (KU) 2017 m. mokslo darbų, Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) šią savaitę panaikino ribojamą akreditaciją trims bakalauro ir 8 magistrantūros KU studijų programoms, praneša KU.

Šių metų vasario 28 d. SKVC laikinai akreditavo ribojamai 16 pirmosios ir 14 antrosios pakopos studijų krypčių.

Klaipėdos universitetas pateikė apeliaciją dėl studijų krypčių, kuriose 2017 m. pasiektas moksliškumo lygis atitinka SKVC programų akreditacijai keliamus reikalavimus. Be to, apeliacijoje prašyta atsižvelgti į vieninteliam šalies jūrų uostui ir visam Vakarų Lietuvos regionui strategiškai svarbias studijų programas rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus.

Švietimo vidus

Palaikymą dėl Klaipėdos universiteto studijų programų išreiškė ir Klaipėdos miesto savivaldybė, nes unikalios ir Klaipėdos regionui svarbios studijų programos yra svarus indėlis į tolygią Klaipėdos miesto ir kitų Vakarų Lietuvos regiono savivaldybių socialinę bei ekonominę raidą, atitinka Klaipėdos miesto proveržio strategijoje įtvirtintus siekius.

Studijų kokybės vertinimo centrui atnaujinus studijų programų akreditavimo sąrašą, priėmimas šią vasarą Klaipėdos universitete, be kitų studijų programų, bus vykdomas ir į biologijos, vadybos, logistikos bakalauro studijų programas. Be to, bus galima rinktis šias magistrantūros studijų programas: Ichtiologija ir žuvininkystė, Choreografija, Rinkodara, Rekreacijos ir turizmo vadyba, Tarptautinių turizmo renginių vadyba, Inovacijų vadyba ir technologijos, Sveikatos priežiūros vadyba ir Verslo vadyba.

Pasak KU mokslo ir meno prorektorės doc. dr. Ritos Vaičekauskaitės, universiteto bendruomenė džiaugiasi, kad daugiau kaip pusė apeliacijai pateiktų programų įvertintos teigiamai, taigi priėmimas galės būti vykdomas.

„Tikimės, kad teigiamai įvertintų studijų programų sąrašą papildys ir inžinerijos bei technologijos mokslų srities programos, dėl kurių galutinis sprendimas bus priimtas baigus vertinti Vyriausybei bei Švietimo ir mokslo ministerijai pateiktą Klaipėdos universiteto veiklos optimizavimo priemonių planą 2018–2019-iems metams“, – KU pranešime cituojama prorektorė doc. dr. R. Vaičekauskaitė.


  2018-04-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt