P0

Kriminalai ir nelaimės

Su įkalčiais sulaikyti heroino platintojai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-26


Policija praneša, kad Klaipėdos kriminalistai su įkalčiais sulaikė su organizuotu nusikalstamumu siejamus asmenis, kurie uostamiestyje platino heroiną.

Ikiteisminį tyrimą teisėsaugininkai pradėjo 2018 m. žiemą, gavę duomenų, kad Klaipėdos mieste heroiną platino 14 kartų už vagystes Lietuvoje ir Ispanijoje teistas bedarbis bei 11 kartų už įvairius nusikaltimus (nužudymas, vagystės, sunkus kūno sužalojimas, neteisėtas disponavimas narkotikais bei kt.) teistas jo bendrininkas.

Nustatyta, kad vasario-kovo mėn. įtariamieji pardavė heroiną keliems narkomanams, kurie, bendradarbiaudami su Klaipėdos miesto policijos komisariato tyrėjais, buvo sulaikyti su įkalčiais.

Tyrimo metu buvo gauta duomenų, kad narkotikus tiesioginiams platintojams tiekė 20-metis klaipėdietis ir 4 kartus už šiuos nusikaltimus teistas mažeikiškis.

Balandžio mėn. pradžioje nakties metu Klaipėdoje uostamiesčio teisėsaugininkai vieno daugiabučio laiptinėje sulaikė pirmąjį heroino platinimu įtariamą vyriškį. Asmens kratos metu pas jį rasta apie 10 g kvaišalų. Įtariamojo bute sulaikytas ir Ispanijoje gyvenamąją vietą deklaravęs jo bendrininkas.

Po pusvalandžio priešingoje miesto dalyje kriminalistai ir „Aro“ pareigūnai sulaikė, įtariama, „narkobiznio“ organizatorius. Pas mažeikiškį jo automobilyje bei nuomojamame bute Kuosų g. teisėsaugininkai rado, įtariama, iš prekybos narkotikais gautų pinigų, kokaino, kanapių bei dopingo medžiagų. Jo bendrininko klaipėdiečio bute rasta, įtariama, nusikalstamu būdu gautų pinigų ir dopingo medžiagų.

Keturi kaip organizuota grupė veikę asmenys suimti 2 mėnesiams.

Prokuroro sprendimu, laikinai apribotos jų nuosavybės teisės į kratų metu rastas lėšas (apie 3 000 Eur).

Du įtariamieji pažeidė kitame ikiteisminiame tyrime jiems paskirtų kardomųjų priemonių sąlygas, todėl jų sumokėti 20 000 Eur ir 6 000 Eur užstatai pereis valstybei.

Beje, 2017 m. rugsėjį Klaipėdoje šie su organizuotu nusikalstamumu susiję asmenys pateko į Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų ir „Aro“ kovotojų pasalą. Tąkart per kratas pas sulaikytuosius buvo rasta apie 1 kg įvairių narkotikų. Įtariamieji buvo suimti, o vėliau paleisti už užstatus. Jiems buvo uždrausta bendrauti ir ieškoti tarpusavio ryšių, o mažeikiškis papildomai įpareigotas nepasišalinti iš gyvenamosios vietos.

 


  2018-04-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt