P0

Miestas, Svarbu

Vitės gyventojai vėl skundžiasi tarša (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-04-26


Švyturio gatvės gyventojai vėl skundžiasi tarša Vitės rajone. Trečiadienį ji esą padidėjo taip, kad po pasivaikščiojimo mokyklos stadione balti šunys grįžta juodai-rausvomis kojomis, kurių neįmanoma nuplauti.

Aplinkosaugininkai, jau sulaukę gyventojų kreipimosi, sako dabar laukiantys Jūrinių tyrimų departamento atsakymo, kada jie galės paimti mėginius.

Pasak Švyturio g. 8 namo gyventojos Svetlanos, baltas šuo po trečiadieninio pasivaikščiojimo mokyklos stadione grįžo juodai-raudonomis kojomis, kurių neįmanoma nuplauti.

Gyventojų liudijimai

“Tarša prasidėjo prieš savaitę. Tačiau tai, kas buvo trečiadienį, tai jau baisu. Mano šunys balti, tai ant jų viskas puikiai matosi. Po pasivaikščiojimo mokyklos stadione grįžo juodai-raudonomis kojomis, kurių neįmanoma nuplauti. Pačios batai irgi pasidengę tokiomis dulkėmis. Manau, kad tai metalo dulkės. Ir balose pilna jų”, – “Atvirai Klaipėdai” pasakojo Švyturio gatvės 8-ajame name gyvenanti Svetlana.

Pasak jos, situacija yra šiek tiek geresnė teritorijoje ties Švyturio g. 10 ir 12 namais, kur yra aukštesnė Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos (“Klasco”) tvora.

Kita šio namo gyventoja Alina Andronova teigia, jog ji ir kaimynai jau penkias dienas pastebi ant automobilių nuolat nusėdusias neaiškios kilmės juodas dulkes, lyg juodą smėlį. Kiemuose ir aplink namus žolė esą taip pat pajuodavusi.

“Aš pati pasivaikščiojusi 5 minutes grįžau pajuodavusia avalyne  – esu nufilmavusi vaizdo kamera, kaip išeinu iš namų naujais baltais sportiniais bateliais, o po trijų minučių jie jau pajuodavę”, – sakė A. Andronova.

Ji parašė prašymą Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentui ir jo Klaipėdos miesto agentūrai, kad būtų paimti grunto mėginiai iš Švyturio gatvės teritorijos, esančio šalia “Klasco” ir būtų ištirta, “kokios kilmės ir koncentracijos yra šios juodos stambios dulkės” bei nustatyta, kas yra jų šaltinis.

Laukia atsakymo

Minėtosios agentūros vedėjas Romualdas Dužinas “Atvirai Klaipėdai” patvirtino, kad toks prašymas gautas ir reaguojant į jį kreiptasi į Jūrinių tyrimų departamentą, kad šis atsakytų apie galimybę paimti mėginius.

“Atsakyti neturėtų užtrukti. Be to, teigiama, kad čia pasikartojanti tarša, tai niekas neturėtų dingti, kol bus paimta”, – paklaustas, kiek gali tekti laukti atsakymo ir mėginių paėmimo, sakė R. Dužinas.

Jis teigė domėjęsis, kokią krovą šiuo metu vykdo “Klasco”. Esą į laivus dabar kraunamas špižius, o iš vagonų į sandėliavimo vietas – geležies rūda.

Miesto straipsnių vidus

“Krovos metu naudojamo vandens patrankos, kurios turi nuslopinti galimą taršą”, – teigė vedėjas.

“Klasco” atstovai “Atvirai Klaipėdai” patvirtino sulaukę aplinkosaugininkų vizito, kurio metu jie esą įsitikino, kad vyksta įprastinis krovos procesas, nėra nei jokių naujos produkcijos, nei taršos šaltinio. Iš gyventojų skundų, anot jų, pastarosiomis dienomis nebuvo sulaukta.


  2018-04-26

  2 komentarai “Vitės gyventojai vėl skundžiasi tarša”

  1. Avatarspecialistas (IP: 86.38.160.119)

   su feiri ir plauk suniukui kojas tik ne su karstu vandeniu

   • Avatarspecialistas (IP: 86.38.160.119)

    cia nuo gelezies rudos dulkiu jau ir pingvinai smiltynej raudoni su pelikanais greit ir ruoniai paraudonuos

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt