P0

Uostas ir jūra

Gerus rezultatus vertina atsargiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-27


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta“ (KN) pranešė, kad jos naftos produktų krovos apimtis per pirmuosius tris šių metų mėnesius paaugo 31 proc.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pirmąjį ketvirtį lydėjusias teigiamas tendencijas bendrovė, anot jos pranešimo, vertina atsargiai, nes naftos produktų krovos rinkoje išlieka didelis neapibrėžtumas, o aštri konkurencija su kitais Baltijos šalių bei Ukrainos terminalais lieka dideliu iššūkiu.

Remiantis neaudituotomis finansinėmis ataskaitomis, KN pirmąjį ketvirtį iš viso gavo 27,8 mln. eurų pajamų ir uždirbo 6,75 mln. eurų grynojo pelno. 2017 metais I ketvirtį gauta atitinkamai 27,3 mln. eurų pajamų ir 4,8 mln. grynojo pelno.

Gerus finansinius rezultatus lėmė pirmąjį ketvirtį augusi naftos produktų krovos apyvarta.

Teigiama, kad krovos augimui įtakos turėjo atsistatęs naftos produktų srautas iš Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklų, kuris 2017 m. pradžioje buvo ženkliai sumenkęs. Prie rezultato prisidėjo ir didesnė krovinių apyvarta per Klaipėdos naftos terminalo autocisternų aikštelę, kuri po pernai baigtos modernizacijos šiemet jau veikia visu pajėgumu. KN valdomoje autocisternų pildymo aikštelėje, kur vykdoma benzino ir dyzelino krova į sunkųjį antžeminį autotransportą, I ketvirtį fiksuotas 47 proc. augimas.

Klaipėdos naftos terminale bei Subačiaus kuro bazėje, kur laikomos valstybės kuro atsargos, pirmąjį šių metų ketvirtį į talpyklas perkrauta 2 mln. tonų naftos produktų, kai pernai tuo pačiu laikotarpiu perkrauta 1,55 mln. tonų.

Iš naftos produktų krovos bendrovė I ketvirtį gavo 11 mln. eurų pajamų, kai pernai I ketvirtį – 8,8 mln. eurų.

„Vertinat bendrai, ketvirtis – rezultatyvus. Tačiau vertinant pasiektus rezultatus svarbu pažymėti, kad krovos augimui įtakos turėjo ir tam tikri vienkartiniai veiksniai. Pavyzdžiui, krovinių srautas iš mūsų pagrindinio kliento AB „Orlen Lietuva“ buvo didesnis nei planuota, nes planinis gamyklos remontas perkeltas į balandį“, – pranešime cituojamas Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius.

Anot p. Jusiaus, nepaisant I ketvirtį aiškia augimo kryptimi pasižymėjusių krovos rezultatų, atsipalaiduoti negalima: „Įtampa ir konkurencija rinkoje išlieka, situacija bet kada gali tapti ne tokia palanki, todėl negalime užmigti ant laurų. Nuosekliai dirbame su strateginiais partneriais, peržiūrime savo veiklos procesus bei dar atkakliau ieškome priemonių, kaip pagerinti savo valdomo naftos terminalo lankstumą.“

SGD terminalas per pirmus tris šių metų mėnesius priėmė vieną dujovežį, taip pat įvykdyta viena mažos apimties SGD perkrovos operacija. Iš viso per pirmąjį šių metų ketvirtį išdujinta ir perkrauta 1,099 mln. MWh dujų, kai pernai tuo pačiu laikotarpiu – 1,541 mln. MWh.

Preliminariai SGD terminalas I ketvirtį uždirbo 16,6 mln. eurų pajamų, kai pernai lyginamuoju laikotarpiu – 18,5 mln. eurų. SGD terminalo pajamos susideda iš vienos dvyliktosios SGD pakartotinio dujinimo kainos pastoviosios dalies už metinius vartojimo pajėgumus, kuri yra patvirtinta Valstybinės kainos ir energetikos kontrolės komisijos 2018 metams, bei pakartotinio dujinimo kainos kintamos dalies už išdujintą dujų kiekį.


  2018-04-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt