P0

Regionas

Pristatys atnaujintą žvejo etnografinę sodybą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-28


Švenčiant Europos muziejų naktį “Modernėjanti Lietuva”, Neringos muziejai kviečia gegužės 19 d. (šeštadienį) 18 val. į Nidos žvejo etnografinės sodybos atnaujintos ekspozicijos pristatymą.

Gintauto Beržinsko nuotr.

Neringos savivaldybė praneša, kad atnaujintoje ir modernizuotoje Nidos žvejo etnografinės sodybos ekspozicijoje pristatoma XX a. pradžios žvejo gyvenamoji aplinka ir buitis, siekiant sustabdyti akimirką, tarsi namas būtų pilnas gyvybės, judesio ir šurmulio.

Ekspozicijoje daiktai eksponuojami tarsi sustingę procese, girdėti šakučių caksėjimas prie pietų stalo, besisukantis verpimo ratelis, kabanti atversta knyga su akiniais, tarsi ji būtų skaitoma tuo metu. Šiuo būdu modernizuotos ekspozicijos kūrėjai, UAB “Ekspobalta” ir “Neringos muziejai” muziejininkai kvies lankytoją pamiršti savo kasdienybę ir nusikelti į praeitį, išlaikyti šią emociją ir nusinešti ją kartu su savimi. Kuo toliau, tuo labiau viskas keisis, tačiau senųjų žvejų gyvenimo ir tradicijų, pamąstymų ir tikėjimų neleis pamiršti naujoji ekspozicija.

Teigiama, jog apsilankę joje, lankytojai ne tik sužinos, kaip gyveno ir kuo užsiėmė senieji žvejai, bet ir patys išmoks naujų dalykų, įgaus išminties, labiau priartės prie to, kas buvo, ir perneš žinias ateinančioms kartom.

Siekiant sustiprinti ekspozicijos turinį, ekspozicijoje naudojamos kompiuterinės projekcijos, interaktyvūs ekranai. Ekspozicijoje susipins praeities šešėliai su šiuolaikinėmis technologijomis.

Nidos žvejo etnografinės sodybos atnaujinimo projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Neringos savivaldybė.

Nidos žvejo etnografinės sodybos adresas – Naglių g. 4, Neringa.


  2018-04-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt