P0

Svarbu, Transportas

Gatvėse – itin modernūs radarai (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-04-30


Klaipėdoje, Šiaurės prospekte, jau pastatytas naujausią technologinį žodį atitinkantis stacionarus greičio matuoklis – vienu metu ne tik galintis iki 160 m atstumu užfiksuoti 32 abiem kryptimis važiuojančias transporto priemones, bet ir nuolat filmuojantis. Tiesa, kol per šią savaitę atsiras įspėjamasis kelio ženklas, jis dar veikia tik testiniu režimu.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Per gegužę miesto gatvėse atsiras dar du tokie radarai. Visi trys bus kilnojami ir konkrečios jų stovėjimo vietos priklausys nuo policijos pageidavimų.

Už du radarus Klaipėdos savivaldybė konkursą laimėjusiai įmonei “Technologinių paslaugų sprendimai” atseikės 86 878 eurus. Trečiasis nekainuos nieko, nes jis pakeitė dar garantinio laikotarpiu metu nepataisomai sugedusį senąjį prietaisą.

Savivaldybės administracijos Administracinės veiklos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis teigė, kad tokie greičio matuokliai atskiria ir transporto gabaritus, tad gali būti naudojami kontroliuoti, kaip vairuotojai laikosi reikalavimo nevažiuoti A juosta.

“Kitas svarbus dalykas yra tai, kad šie prietaisai filmuoja. Tad jei anksčiau policijai būdavo gana sunku nuotraukomis įrodyti raudonos šviesos kirtimo faktą, dabar klausimų nebeliks.  Kadangi jis fiksuos visas pravažiuojančias mašinas, iš jo bus labai lengva ištraukti duomenis apie eismo intensyvumą bet kuriuo metu. Taip pat pagal nuskaitomus mašinų numerius automatiškai fiksuojami techninės apžiūros ir draudimo duomenys”, – sakė tarnautojas.

Pasak jo, likusieji du matuokliai turėtų būti pastatyti per gegužę ir tada mieste iš viso bus 7 veikiantys radarai.

Pagal trejus metus – iki 2020 m. spalio galiojančią sutartį “Technologinių paslaugų sprendimams” Savivaldybė už greičio matuoklių priežiūrą turės sumokėti 172 491 eurą. Pusė baudų sumos už mieste greičio matuokliais užfiksuotus pažeidimus atitenka valstybei, pusė – Savivaldybės biudžetui.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2018-04-30

  2 komentarai “Gatvėse – itin modernūs radarai”

  1. AvatarAsams (IP: 195.14.177.98)

   Tikiesi, kad kas nors į tave įsitėkš? Labai juokinga!O jei tuo metu kirs gatvę tavo vaikai?

  2. Avatarasai (IP: 80.111.3.19)

   na tikekimes kas nors juos nupjaus 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt