P0

Uostas ir jūra

Paplūdimių priežiūros taisykles teks koreguoti

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-04-30


Visame pasaulyje vykstanti klimato kaita neaplenkia ir Lietuvos, konkrečiai – mūsų pajūrio taip pat.

Kai kurių klaipėdiečių susirūpinimas dėl II Melnragėje esančio upeliuko, kuris neva gali nuplauti kopas, atsakingų Aplinkos ministerijos darbuotojų teigimu, yra perdėtas, upeliukas esą pavojaus gamtai nekelia, tai yra natūralus procesas, įtakojamas klimato kaitos.

“Kas įmanoma ežere, tas neįmanoma jūroje”, – sakė A. Šulcas, Palmiros Mart nuotr.

Taip “Atvirai Klaipėdai” sakė uostamiesčio vicemeras Artūras Šulcas, pirmadienį po Melnragės paplūdimius lydėjęs aplinkos viceministrą Martyną Norbutą su dar keliais atsakingais ministerijos darbuotojais. Svečių teigimu, grįžę į Vilnių jie mokslininkų paprašys įvertinti, ar dėl vadinamojo miegančio upelio būtinas žmonių įsikišimas į šiuos natūralius gamtos procesus. “Dėl klimato kaitos procesų vandens bus vis daugiau ir daugiau”, – sakė vicemeras.

Kartu su svečiais buvo sutarta susitikti ministerijoje ir plačiau padiskutuoti apie vadinamąjį “Paukščių taką” –  pėsčiųjų taką per kopas tarp I ir II Melnragės. “Sutarėme, kad ministerijoje papasakosime ir parodysime, koks tai yra edukacinis – gamtosauginis projektas, kuris kartu pasitarnaus ir kaip kopų įtvirtinimas”, –  sakė A. Šulcas.

Be kitų pajūry aptartų problemų su vilniečiais kalbėta apie gyvūnų paplūdimuose vedžiojimo tvarką ir tam specialiai numatytas vietas, tinkamą tualetų eksploatavimą ir kt.

Beje, patvirtinus bendrąsias paplūdimių priežiūros taisykles, paaiškėjo, jog kai kurių higienos bei kitų reikalavimų laikymasis yra orientuotas į ežerų ir upių paplūdimius, tačiau jų neįmanoma pritaikyti pajūriui. A. Šulco teigimu, pavyzdžiui, neįmanoma jūroje užtikrinti saugių, be duobių ir specialiai tam pažymėtų maudynių vietų vaikams.

“Kas įmanoma ežere, tas neįmanoma jūroje”, –  sakė A. Šulcas, pridūręs, jog ir Aplinkos ministerijos atstovai pritarė, kad minėtose taisyklėse esama tam tikrų nelogiškumų. Sutarta, jog klaipėdiečiai išsiųs savo pasiūlymus ir pagal juos bendrosios paplūdimų priežiūros taisyklės bus pakoreguotos.

“Jiems išvis buvo naujiena, kad mes, kaip Savivaldybė, jūros neturime, kad mes jūroje nieko negalime daryti, nes to nenumato veikiantys įstatymai”, – vaikštynes po pavasarišką pajūrį su ministerijos atstovais apibendrino vicemeras.


  2018-04-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt