P0

Kultūra

Giedos šv. Marijai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-02


Gegužės 8 d., 17.30 val., Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į nemokamą Tradicinių giedojimų vakarą „Švč. Mergelė Marija krikščionių tradicijoje ir giesmėse“.

Renginyje dalyvaus tėvas Viktoras Timoninas, folkloro asociacija „Vėčiora“, Pajūrio progimnazijos folkloro studija „Vėrėtionce“ (vad. Marija Serebriakova), Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės liaudiškų giesmių ansamblis (vad. Vidmantas Budreckis). Tradicinių giedojimų vakarą ves kun. doc. dr. Saulius Stumbra.

Anot centro pranešimo, nuo pirmų krikščionybės amžių Švč. Mergelei Marijai buvo skiriamas ypatingas dėmesys. Laikui bėgant formavosi skirtingos pagarbos tradicijos dažnai net veikiamos vietinių kultūrų. Oficialia Marijos kulto pradžia yra laikomi 431 m. Visuotinis Efezo Bažnyčios susirinkimas tada paskelbė, kad Marija yra Dievo Motina.

Atsižvelgiant į unikalią Marijos motinystę ir jos malonių pilnatvę, jai skiriamas ypatingas aukštinimas (lot. veneratio). Liaudiškojo pamaldumo praktikų kontekste – ypatingai išsiskiria Mergelės Marijos asmuo – daugybė paveikslų, šventų vietų malonėmis garsių, giesmių, maldų – ir net bažnyčių daugiausia Jos vardu pavadinta.

Tradicinių giedojimų vakare kartu su Stačiatikių bažnyčios atstovais bus kalbama ir apie pamaldumą Dievo Motinai, bus giedamos jos garbei skiriamos katalikų ir stačiatikių giesmės.


  Kultūros straipsnių vidus

  2018-05-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt