P0

Švietimas

Estui suteiktas Klaipėdos universiteto Garbės daktaro vardas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-04


Penktadienį Klaipėdos universitete (KU) vyko Garbės daktaro inauguracija. KU Garbės daktaro vardas už indėlį į jūrinius mokslus, studijas ir ilgametį bendradarbiavimą suteiktas Estijos mokslo akademijos prezidentui, Talino technikos universiteto profesoriui Tarmo Soomere.

Prieš iškilmingą KU Senato posėdį profesorius KU bendruomenei skaitė viešą paskaitą „Daugialypiai klimato kaitos modeliai rytiniame Baltijos jūros regione“. Po paskaitos Senato pirmininkas prof. dr. Vaidutis Laurėnas suteikė Garbės daktaro vardą.

KU mokslo ir meno prorektorė doc. dr. Rita Vaičekauskaitė, pristatydama kandidatą į KU Garbės daktarus, pabrėžė, jog nuo seno Lietuva ir Estija glaudžiai bendradarbiauja įvairiose srityse.

„Baltijos jūra jungia mūsų šalis ir kuria jų nesibaigiančią draugystę. Itin simboliška, jog KU suteikia Garbės daktaro vardą profesoriui už indėlį į jūrinius mokslus, kurie yra svarbūs visoms Baltijos jūros regiono šalims“, – sakė ji.

„Kiekvienam mokslininkui didžiulė garbė gauti Garbės daktaro vardą, tai daugiau nei titulas, puokštė gėlių, įrėmintas pažymėjimas ir daugybė rankos paspaudimų. Tai galimybė nesibaigiančiose lenktynėse sustoti, apsižvalgyti ir suprasti, kokie žmonės yra šalia manęs. Dėkoju Klaipėdos universitetui, už šį išskirtinį pripažinimą. Dėkoju už jūsų norą prisidėti prie ateities, kurioje būtų verta gyventi“, – sakė prof. Tarmo Soomere.

Pasveikinti profesorių atvyko Estijos ambasadorė Lietuvoje Jana Vanaveski, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Seimo narys Dainius Kepenis, laikinai KU rektoriaus pareigas einantis prof. dr. Artūras Razbadauskas, KU Tarybos ir KU Senato nariai ir kiti garbūs svečiai.

Mokslininkas glaudžiai bendradarbiauja su KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto Gamtos mokslų katedros darbuotojais ir studentais. Nuo 2009 m. prof. T. Soomere KU skaito „Bangų dinamikos“ kursą antros studijų pakopos studentams. Be to, savo iniciatyva skaito paskaitų ciklą „Sėkmingų straipsnių receptai“, skirtą doktorantams ir jauniems mokslininkams.

Prof. T. Soomere yra KU Fizinės geografijos doktorantūros komiteto narys, dėstytojų, tyrėjų ir mokslo darbuotojų konkurso komisijos narys.

Šiuo metu prof. T. Soomere yra Estijos mokslų akademijos prezidentas, Talino technologijų universiteto, Kibernetikos instituto Bangų inžinerijos laboratorijos vadovas. Pagrindinės jo mokslinių interesų sritys susijusios su bangomis: Rosbio bangų taikymas, vidinių ir paviršinių bangų teorija bei modeliavimas, ypatingą dėmesį skiriant priekrantės procesams.

2013 metais prof. T. Soomere apdovanotas Baltijos mokslų akademijų medaliu už ypatingą indėlį į Estijos, Latvijos ir Lietuvos mokslininkų bendradarbiavimo jūriniuose moksluose rezultatą.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2018-05-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt