P0

Uostas ir jūra

Kariniai laivai – tarptautinėse pratybose

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-04


Gegužės 4–9 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivai N42 „Jotvingis“, P11 „Žemaitis“, P12 „Dzūkas“, P15 „Sėlis“, M52 „Sūduvis“, PGL „Šakiai“ ir du uosto kateriai kartu su kitų Baltijos šalių valstybių kariniais laivais M315 ,,Ugandi“ (Estija) ir M-06 ,,Talivaldis“ (Latvija) dalyvaus kasmetinėse tarptautinėse pratybose Baltijos jūroje ,,Baltic Fortress 2018“. Šiemet pratybos rengiamos Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Vyr. jūreivio Henriko Grigaliūno nuotr.

Pratybos vyksta pagal sukurtą tarptautinės saugumo krizinės situacijos scenarijų, kuriuo remdamiesi NATO sąjungininkai bendromis jūrų pajėgomis imsis veiksmų suteikti pagalbą saugumo krizę patyrusiam sąjungininkui.

Pratybų metu tobulinami laivų įgulų įgūdžiai krizinės kovinės situacijos sąlygomis: atliekamas laivų manevravimas, laivų konvojavimas ir laivų sulaikymas jūroje, ryšių procedūros, gynyba nuo antvandeninių taikinių, minų medžiojimo procedūros, paieškos ir gelbėjimo,  gynybos nuo asimetrinės grėsmės, kovos už laivo gyvybingumą mokymai.

Kaip ir kasmet, pratybose taip pat dalyvauja Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų štabo karininkų kurso klausytojai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Jiems, pradėjusiems mokslus Rygos karo akademijoje metų pradžioje, šios pratybos yra vertinamosios kaip baigiamasis kurso etapas. Pratybų metu stebimas ir tobulinamas štabo karininkų reagavimas į besikeičiančią situaciją imituojant karinę operaciją jūroje pagal karinio konflikto scenarijų. Penkis mėnesius trunkančiuose tarptautiniuose Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų štabo karininkų kursuose šiemet dalyvavo keturi klausytojai iš Lietuvos karinių jūrų pajėgų.

Uosto vidus kompas

Pratybos „Baltijos tvirtovė“ – dar 2008 metais pradėtos ir kasmetinėmis tapusios tarptautinės pratybos. Jomis siekiama sudaryti sąlygas pratybų dalyviams pagal NATO procedūras planuoti pratybas ir realių karinių mokymų jūroje aplinkoje praktikuoti štabo procedūras įvairių pratybų štabų lygmenyje.


2018-05-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt