P0

Nuomonės

Reakcija į “mitingą” #Studijuoti_negalima_naikinti (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-04


Per Lietuvą vilnija renginių vedėjų banga ir, nepatikėsit, jau tampa įprasta mitingus “moderuoti”, vadinasi, nukreipti viena ar kita linkme – kalbinti, kas mitinge keisčiausias reiškinys, atsiradusius pašnekovus, kurie patogiai susėda ant kėdučių, kiek aukščiau už susirinkusią “avių” bandelę (ja vadintini tie, kurie dar nemąsto, mato, bet neskiria ir nesupranta, kas vyksta). O įdomiausia, kad centre – tai pačiai ideologijai atstovaujantys žmonės, grupuotė, kuri tą patį mokslą padarė brangų, kas ir lėmė, kad studentai ėmė plūsti į kitas šalis studijuoti. Emigravo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Taip, taip. Bet kai nėra atminties, tai lygu, kaip ir nebuvę. Dabar jie kitas kaukes užsimetę porina apie švietimą ir kaip jie padės studentams, švietimui.

Ir staiga eisena, kuri gužėjo per miestą į aikštę su visais išoriniais atributais, bet be dvasios, pavirsta pokalbių šou.

Pakalba “elitas”, užliūliuoja bandelę visokiais nereikšmingais plepalais, pasišypso iš to lengvumo, kad vis dar liaudis miega avelių miegu, pasidairo vieni į kitus, ir moderatorius, vos akimirkai leidęs prabilti vienam iš bandos, kuris gan kukliai paaimanuoja prieš Slibinus, kol šie pasnaudžia nuleidę galvas, baigia savo keturių sakinių kalbelę.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Valio! Mitingas nugestinas be tęstinumo.

“Ačiū, kad susirinkot. Viso gero.”

Visi paploja. Išsiskirsto.

Mitingas – tai ugningos kalbos, deginančios valdininkų skalpus. Mitingas – tai pilietinės visuomenės pareiškimas, reikalavimas, kuris priverčia “valdžią” nuleisti galvas ir kibti prie darbų, kad tik pateisinti žmonių lūkesčius. Einant į mitingą, reikia turėti aiškią poziciją, siekį. Griežtai, dažnai ir kategoriškai išdėstyti savo reikalavimą.

Tikroji Valdžia esam MES, bet tik tada, kai aiškiai tai suvokiam.

Mindaugas Šerna


  2018-05-04

  3 komentarai “Reakcija į “mitingą” #Studijuoti_negalima_naikinti”

  1. AvatarKaunas (IP: 78.58.165.74)

   Ar tas senas dudorius dar valdo Klaipėdą? Vyt jį lauk, ar yra peticija jo atstatydinimui? Tikrai pasirašyčiau

  2. AvatarRinkimai artėja (IP: 90.131.38.243)

   Pasikartosiu, didžiausia miesto problema yra Grubliauskas, kol jis nebus išprašytas, tol miestas ir bus toks koks yra. Jis per senas jobt tararai kažką keist mieste. Per SENAS, užsisedėjo.

  3. Avatarvirginija (IP: 86.100.115.25)

   Viską, viską uzurpuoja valdžia, užgrobė ir mitingus. Nekvailiokite, nors ką palikite piliečiams.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt