P0

Miestas

Bandys reanimuoti Teatro aikštę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-07


Klaipėdos savivaldybė praneša tęsianti procesus, siekdama suaktyvinti veiklą senamiesčio širdyje – Teatro aikštėje – ir panaikinti sezoniškumo įtaką uostamiesčio senamiesčiui.

Pranešama, jog neseniai savivaldybės atstovai buvo susitikę su Klaipėdos senamiesčio verslininkais, gintarų prekybininkais bei turizmo specialistais. Kalbėta, kaip atgaivinti Teatro aikštę. Skambėjo pasiūlymai kiekvieną vakarą įjungti lempučių girliandą (kaip buvo kalėdiniu laikotarpiu), rengti muzikinius pasirodymus, gatvės teatro vaidinimus, pastatyti daugiau suoliukų bei pasodinti želdinių, rengti nemokamas filmų peržiūras dideliame ekrane ir kt.

Teatro aikštėje planuojama visiems norintiems be jokių mokesčių ar leidimų leisti koncertuoti ir rengti teatralizuotus pasirodymus. Palmiros Mart nuotr.

Po šio susitikimo Klaipėdos savivaldybės socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje gyventojų buvo paprašyta pasidalinti savo mintimis, kaip, jų manymu, reikėtų Teatro aikštę atgaivinti, kas ten turėtų vykti, kad žmonės norėtų lankytis. Šis klausimas sulaukė didelio susidomėjimo ir kelių šimtų pasiūlymų.

Šį pirmadienį visi gyventojų pageidavimai bei pasiūlymai buvo aptarti ir įvertinti.

Atsižvelgiant į gyventojų nuomonę, Teatro aikštėje planuojama visiems norintiems be jokių mokesčių ar leidimų leisti koncertuoti ir rengti teatralizuotus pasirodymus. Numatoma kviesti menininkus, kad šie Teatro aikštėje organizuotų parodas bei meninius renginius. Planuojama tartis su Klaipėdos etnokultūros centru, siūlant dalį savo programos perkelti į Teatro aikštę. Neatmetama ir milžiniško kino ekrano mintis.

Teigiama, jog bus pasirūpinta ir erdvės infrastruktūra bei išvaizda. Žadama, kad  netrukus šioje erdvėje atsiras daugiau suoliukų, gėlynų. Jau šią vasarą Teatro aikštėje bus galima naudotis nemokamu WiFi ryšiu. Tamsiaisiais metų sezonais erdvė bus apšviesta. Tiesa, kaip – dar nenuspręsta. Numatoma atnaujinti ir fontaną. Prie jo bus galima išgirsti Anikės dainą ar istoriją apie mergelės gyvenimą.

Pranešama, jog tai –  dar ne visos naujovės Teatro aikštėje. Visos suinteresuotos grupės, įtraukiant ir gyventojus, dar kartą susitiks bei sudėlios galutinius taškus ir terminus.

O kol kas Klaipėdos savivaldybė kviečia visus, turinčius pasiūlymų ar pastabų, susisiekti elektroniniu paštu viesiejirysiai@klaipeda.lt ar Klaipėdos m. savivaldybės paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

 

 


Miesto straipsnių vidus

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2018-05-07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt