P0

Sveikata

Klaipėdoje – Baltijos chirurgų kongresas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-09


Gegužės 10-12 dienomis Klaipėdos universitete vyks tarptautinis Baltijos chirurgų ir Lietuvos chirurgų asociacijų organizuojamas 9-asis Baltijos chirurgų kongresas.

Kas ketverius metus vykstantis kongresas organizuojamas vis kitame Baltijos šalių mieste. Klaipėdoje tokio masto renginys vyks pirmą kartą. Baltijos chirurgų kongrese dalyvaus apie 430 chirurgų, medikų ir mokslininkų iš Baltijos šalių bei pasaulio klinikų ir universitetų.

“Bus diskutuojama apie tolimesnę slaugos mokslo perspektyvą, kaip siejasi mokslas su praktika”, – sakė A. Razbadauskas. KU nuotr.

Pagrindinis Baltijos chirurgų kongreso tikslas yra sutelkti Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos) bei Baltijos jūros šalių chirurgus ir medikus plėtoti tarpvalstybinį bendradarbiavimą, siekiant spręsti šiandienos iššūkius medicinos ir sveikatos mokslų srityje. Nors kongresas vienija Baltijos šalių medikus, tačiau renginyje pranešimus skaitys ir mokslininkai, žymūs chirurgai iš viso pasaulio: Jungtinių Amerikos valstijų, Vokietijos, Austrijos, Jungtinės Karalystės, Ukrainos, Rusijos, Belgijos, Lenkijos ir kt.

Lietuvos chirurgų asociacijos prezidentas bei laikinai Klaipėdos universiteto rektoriaus pareigas einantis prof. dr. Artūras Razbadauskas teigia, jog šis kongresas vienija ne tik Baltijos šalių chirurgus, bet ir slaugytojus, kurie dirba kartu su chirurgais.

„Kongrese dalyvaus mokslininkai iš Lietuvos universitetų, kurie rengia slaugytojus: tai Vilniaus universitetas, Lietuvos sveikatos universitetas ir Klaipėdos universitetas. Bus diskutuojama apie tolimesnę slaugos mokslo perspektyvą, kaip siejasi mokslas su praktika. Taip pat slaugytojams, praktikams tris dienas vyks mokymai, kuriuos ves profesionalai“, – universiteto pranešime cituojamas A. Razbadauskas.

Kongrese pranešimus skaitys 10 kviestinių svečių, tarp kurių – Pasaulio chirurgų draugijos pirmininkas A. Fishera, Jungtinių Amerikos valstijų Klivlando klinikų vadovas R. M. Walshas.

„Tai medicinos pasaulyje puikiai žinomos figūros, kurių dalyvavimas yra didžiulė garbė ir atsakomybė“, – teigia Lietuvos chirurgų asociacijos prezidentas bei laikinasis Klaipėdos universiteto rektorius A. Razbadauskas.

 


  2018-05-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt