P0

Miestas

Iš viešųjų erdvių krapštys asocialus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-10


Klaipėdos valdžia žada, kad atšilus orams vėl didesnis dėmesys bus skirtas viešose erdvėse besirenkančių, girtaujančių asocialių asmenų kontrolei – šis rūpestis tenka ir Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui, ir policijai.

Taip pat svarstoma, kad patruliuoti po sutvarkytas erdves, kurios pradeda traukti ir asocialus, reikėtų ir naujų transporto priemonių – elektrinių dviračių ar riedžių.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot Savivaldybės pranešimo, policijos pareigūnai jau dabar skiria papildomą dėmesį tiek turistų lankomam senamiesčiui, kruizinių laivų terminalui, tiek miesto parkams, skverams, kitoms viešosioms erdvėms. Kelis kartus per savaitę šiose erdvėse papildomai patruliuoja kinologai su šunimis.

„Automobiliais sutvarkytomis erdvėmis pareigūnai važinėti negali, todėl pasiūliau svarstyti galimybę aprūpinti policiją kitomis priemonėmis. Tai gali būti ir elektriniai dviračiai, ir riedžiai, svarbu, kad priemonės tiktų būtent šiai misijai. Paprašiau, kad policija suformuotų savo siūlymą, kokių transporto priemonių jiems reikėtų siekiant užtikrinti viešųjų erdvių priežiūrą. Manau, kad šį klausimą būtina kuo greičiau spręsti“, – pranešime spaudai cituojamas meras Vytautas Grubliauskas.

Šiemet miesto viešosiose erdvėse atsiras ir daugiau vaizdo stebėjimo kamerų. Jos pradės veikti Gedminų take, o antroje metų pusėje planuojama įrengti dar 38 vaizdo stebėjimo kameras, kurios bus išdėstytos įvairiose miesto vietose, įskaitant ir rekonstruotą Žardininkų aikštę. Šiuo metu mieste veikia apie 60 kamerų.

Ketvirtadienį vykusio pasitarimo metu buvo aptarta ir naktinio triukšmo senamiestyje problema. Vienas iš triukšmo šaltinių – kelių eismo taisyklių nesilaikantys taksi vairuotojai, kurie nepaisydami sustoti draudžiančių ženklų, Žvejų gatvėje, zonoje ties gyvenamaisiais namais, laukia iš šalia esančių barų išeinančių klientų, neretai tai daroma ir užvestais automobilių varikliais.

„Aptarėme galimybę, kad taksi automobiliams naktimis reikėtų užtikrinti galimybę stovėti Žvejų gatvės pradžioje, ties Dramos teatro tarnybiniu įėjimu. Tai spręstinas klausimas ir tikiuosi, kad, sutelkus pastangas, jis bus išspręstas“, – teigė meras.


  2018-05-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt