P0

Mums rašo

Kaip sumažinti namo dalių remonto kainas 3 kartus? (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-12


Klaipėdos apskrities vyriausiame policijos komisariate atsiėmiau iškabą, patvirtinančią, kad Tiltų g. 21 namui suteiktas Saugios kaimynystės statusas. Aktyvus kaimynų bendradarbiavimas, bendras rūpestis visų kaimynų, jų turto bei praeivių saugumu leis sukurti saugesnę aplinką.

Policijos Bendruomenės pareigūnų grupės pareigūnai teiks konsultacijas, padės įsirengti aplinkos vaizdo stebėjimo kameras, prijungti jas prie bendros miesto vaizdo stebėjimo sistemos. Simboliška, kad artinantis Tarptautinei kaimynų dienai turime pirmą Saugios kaimynystės grupės namą senamiestyje.

Jei turite pašonėje naktinę girdyklą ar šiaip dažnai tenka kviestis policiją dėl šalia Jūsų namo vykdomų tvarkos pažeidimų – laikas kurti Saugios kaimynystės grupę ir įsirengti vaizdo stebėjimo kamerą. Saugios kaimynystės grupės ženklu pažymėtose teritorijose NUSIKALTIMŲ SKAIČIUS SUMAŽĖJA IKI 80 PROC. Daugiau apie tai čia.

Pirmąją Saugios kaimynystės grupės iškabą Klaipėdos senamiestyje jau pirmadienį užkabins įmonės “Statybų brigada” darbininkai, atvykę pradėti namo stogo kamino remonto darbų. Tai ne įmonės reklama, o turbūt aktualiausia šios žinutės dalis: kaip įvykdyti bet kokius namo ūkio tvarkymo darbus, nepermokant namų valdytojui. Taigi, dalinuosi gerąją patirtimi, įgyta po to, kai mūsų namą administruojantis “Danės būstas” pateikė pasiūlymą sutvarkyti 3 griūvančius namo plytinius kaminus už… 7000 EUR.

Po netrumpos paieškos galiausiai rastas sprendimas gyventojams kainuos 2014 EUR – tris kartus mažiau.

Ką Jums reikia daryti nusprendus pakeisti laiptinės įėjimo duris su šiuolaikiniu domofonu, laiptinės ar stogo remontą, įrengti vaizdo stebėjimo kamerą?

 1. Surasti www.skelbiu.lt ar www.imones.lt bendroves, Klaipėdoje, užsiimančias Jums reikalinga paslauga.
 2. Išsiųsti įmonių nurodytais el. pašto adresais užklausimą ar telefonu susitarti dėl darbų sąmatai parengti reikalingos apžiūros.
 3. Išsirinkti geriausią pasiūlymą vertinant daugumai kaimynų priimtiną kainos ir kokybės santykį. Tą padaryti surengiant namo gyventojų susirinkimą, užfiksuojant sprendimą protokolu ir surenkant daugiau kaip pusės namo butų savininkų parašus. Dokumentų pavyzdžius rasite čia ir čia.
 4. Išsiųsti ar nuvežti Jūsų namą administruojančios įmonės atsakingam vadybininkui susirinkimo protokolą su gyventojų parašais ir įmonės paslaugos teikėjos sąmatos kopija.
 5. Įpareigoti pasirašyti sutartį tarp pasirinkto paslaugos teikėjo ir namą administruojančios įmonės dėl atliktų darbų apimties ir apmokėjimo. (Mūsų namą administruojančio “Danės būstas” vadybininkė informavo, kad tokia sutartis pagal jų vidines tvarkas bus parengta per… 10 dienų. Ilgokas laiko terminas standartinei sutarčiai parengti, bet verta palaukti).
 6. Gavus patvirtinimą, kad sutartis parengta, paskatinti paslaugą teiksiančios įmonės atstovą ją pasirašyti ir sutarti dėl darbų pradžios datos.
 7. Džiaugtis gaunama paslauga ar naujomis durimis ir per 3 – 12 mėnesių apmokėti savo dalį, priskaičiuojamą prie kasmėnesinių namo administratoriaus sąskaitų.

Viskas, aišku, nėra taip paprasta. Teko pavargti, kol pavyko rasti tinkamą paslaugos teikėją, patikimą ir linkusį laukti apmokėjimo dalimis. Tarkim, šiuo atveju pradėjęs nuo el. laiškų siuntimo su darbo siūlymu www.imones.lt rastoms 20-iai statybų bendrovių, gavau tik vieną atsakymą. Galiausiai ir tas iš UAB “Ranga” neatvažiavo… Tada perėjau prie www.skelbiu.lt mažesnių paslaugų teikėjų. Jų radau tik 3, bet ir tie atsisakė dėl didelio darbų krūvio ar nenoro terliotis, kaip patys sakė, su bendrijomis ir atidėtais mokėjimais.

Galiausiai viena kaimynė parekomendavo “Statybų brigadą”, su kurios vadovu viską suderinau labai operatyviai.

Neabejoju, kad turite savo name kaimyną, kuris gali imtis paieškos iniciatyvos. Jį vėliau galima apdovanoti naminio pyrago gabalu pagal močiutės receptą.

Kritiškesnis skaitytojas gali kelti klausimą, kodėl gi UAB “Danės būstas” už tą patį darbą pateikta darbų sąmata buvo daugiau nei 3 kartus didesnė? Nežinau. Gal todėl, kad seni veiklos metodai nesikeičia, o “Danės būstas”, kaip ir “Vėtrungės būstas”, “Klaipėdos būstas”, “Žardės būstas” priklauso įmonei “Mano būstas”, kuri anksčiau vadinosi “City Service”, o ji savo ruožtu priklauso “ICOR”, kuris 2010 pervadintas iš “RUBIKON”. Čia tas pats, kuris buvo Zuoko ir visų vilniečių draugas. Pavadinimas kitas, dvasia ta pati.

Pasidalinkite info su savo bendruomenių nariais. Remonto ar pirkimų sprendimo algoritmas gali būti naudingas.

Renaldas Kulikauskas, Senamiesčio (Muzikos centro seniūnaitijos) seniūnaitis, Klaipėdos bendruomenių asociacijos pirmininkas


  2018-05-12

  Vienas komentaras apie “Kaip sumažinti namo dalių remonto kainas 3 kartus?”

  1. AvatarRenaldas (IP: 78.57.226.114)

   “Simboliška, kad artinantis Tarptautinei kaimynų dienai turime pirmą Saugios kaimynystės grupės namą.” – patikslinu, turėsime pirmą saugios kaiminystės grupę SENAMIESTYJE.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt