P0

Sportas, Svarbu

“Dragūnas” – čempionas!

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-16


Trečiadienio vakarą Klaipėdoje vykusių trečiųjų Lietuvos rankinio lygos finalo rungtynių metu uostamiesčio “Dragūnas” įveikė Vilniaus VHC “Šviesą” 31:27 (18:10) ir tapo čempionu seriją laimėjęs sausu rezultatu 3:0.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Kurtinančio sirgalių palaikymo lydimi dragūniečiai savo ryžtingą nusiteikimą finalo seriją užbaigti namie pademonstravo jau pirmajame kėlinyje. Prabėgus 24-ioms jo minutėms “Dragūno” persvara jau buvo dviguba – 16:8. Pasibaigus pirmajam kėliniui išliko ta pati aštuonių taškų persvara – 18:10.

Septynių-aštuonių įvarčių persvara laikėsi ir didžiąją antrojo kėlinio dalį. 49-ąją rungtynių minutę dragūniečiai priekyje buvo ir devyniais įvarčiais – 29:20. Iki rungtynių pabaigos trims minutėms “Šviesa” buvo priartėjusi – 31:26, tačiau “Dragūnas” auksinės pergalės iš rankų jau nebeišleido, nes svečiai per likusį laiką sugebėjo pelnyti tik dar vieną įvartį.

„Sezonas baigėsi, sezonas prasideda“, – po rungtynių sakė Klaipėdos „Dragūno“ vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas.

Jis neslėpė, kad nors didžiąją rungtynių dalį „Dragūnas“ pirmavo, o vienu metu turėjo devynių įvarčių persvarą, įtampos ant komandos suolo netrūko.

„Labai džiaugiamės, kad į rankinio rungtynes sugrįžo žiūrovai. Tai tikrai buvo pati fantastiškiausia finalo dalis, tai, kas vyko tribūnose. Net mūsų varžovai pripažino, kad jeigu mes nuolat žaistume tokioje aplinkoje, visi žymiau labiau tobulėtume, nes privalėtume labiau pasitempti ir pasistengti“, – sirgaliams dėkojo A. Juškėnas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Komandos kapitonas Arvydas Bučius iškart po rungtynių sakė, kad „Dragūnas“ yra ten, kur ir turi būti.

„Daug dirbome, arėme. Atidavėme labai daug jėgų ir išliejome labai daug prakaito. Žinoma, dabar jau galiu drąsiai kalbėti, bet mes šito nusipelnėme – būti ten, kur esame. Šiandien visiškai nieko negirdėjau, nieko nesupratau, su komandos draugais bendravome gestais. Buvo fantastiškas palaikymas, kurio laukėme visą sezoną ir pagaliau sulaukėme. Buvo nerealu. Dabar labai gera širdžiai, ramu. Man tikriausiai net linksmiau dėl visos komandos nei dėl savęs. Smagu, kad visas sezono darbas atsipirko“, – šypsodamasis kalbėjo A. Bučius, kuris yra vienintelis komandos žaidėjas, kuris visus 8 kartus su „Dragūnu“ tapo čempionu.

Lemiamų finalo rungtynių lyderiu buvo 9 įvarčius įmetęs Laurynas Palevičius. Iš Vokietijos į „Dragūną“ atvykęs rankininkas jau sezono pradžioje teigė, kad atvyko patobulėti, o aukso medalis – puikus priedas.

„Džiaugiuosi, kad priėmiau sprendimą grįžti į Lietuvą. Jaučiuosi tikrai patobulėjęs, išmokęs naujų dalykų, taip pat susipažinau su daug naujų žmonių. Taip pat buvau pasiilgęs ir gyvenimo Lietuvoje. „Dragūnui“ galiu pasakyti nuoširdų ačiū, kad manimi tikėjo, kad suteikė tokią galimybę. Buvo nelengvas sezonas, jaučiau daug senesnių traumų pasekmių, bet galų gale esame čempionai – tai svarbiausia. Visą savo karjerą dažniausiai tekdavo likti antram. Šiemet jau tikrai nesinorėjo tenkintis sidabru, todėl labai džiaugiuosi, kad tokį tikslą taip pat įgyvendinau. Šiandien prieš rungtynes atėjęs į persirengimo kambarį supratau, kad vyrai atiduos visas jėgas, jog užbaigtume finalo seriją namuose“, – mintimis dalinosi L. Palevičius.

Vokietijoje, pasak jo, rankinis yra itin populiari sporto šaka, tad ten žaidėjai privalo ne tik žaisti, bet ir bendrauti su publika, rodyti emocijas, būti tarsi šoumenais. Dalį to rungtynėse matydavo ir sirgaliai Lietuvoje, kai įmetęs įvartį, L. Palevičius aktyviai reikšdavo emocijas ir ragindavo publiką nesėdėti tyliai.

„Gyvenime esu ramus, bet aikštelėje esu kovotojas ir stengiuosi ten save palikti visu šimtu procentų“, – šypsojosi L. Palevičius.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šį sezoną itin didelis krūvis teko devyniolikmečiui komandos naujokui Lukui Vanagui. Netikėtai sunkią traumą patyrus Lukui Simėnui, L. Vanagui teko dirbti dvigubai. Tad jis džiaugėsi, kad įgijo itin daug patirties ir iškovojo pirmąjį tokį svarbų titulą.

„Nuotaika yra neapsakoma, ypač man, nes esu sugrįžęs po traumos. Atėjus į tokią komandą, kur mane priėmė ir padėjo atsistoti ant kojų, norėjosi kuo daugiau stengtis ir padėti komandai. Sugrįžti į žaidimą po pertraukos buvo nelengva. Labai tikiuosi, kad trenerio nenuvyliau. Man iš tikrųjų yra didžiulė garbė žaisti šioje komandoje. Sunkiu metu mums labai padėjo vienybė, vienas kito palaikymas, darbas treniruotėse. Sunkus darbas duoda vaisių. Šiandien tapau pirmuoju pasvaliečiu rankinio čempionu – tuo labai džiaugiuosi“, – emocingai kalbėjo L. Vanagas.

STATISTIKA

“Dragūnas“:  Laurynas Palevičius – 9 įvarčiai, Gintaras Cibulskis – 5, Lukas Vanagas – 4, Lukas Juškėnas, Laurynas Simonavičius, Šarūnas Ugianskis ir Alain Romeo Eyebe II – po 3, Benas Butkus – 1 įvartis.

„Šviesa“: Valdas Drabavičius – 11 įvarčių, Karolis Antanavičius – 6, Tomas Bernatavičius – 5, Tadas Rasakevičius – 2, Artūras Švilpa, Žygimantas Sinkevičius ir Aleksandr Grišin – po 1 įvartį.


  2018-05-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt