header / full width banner
Fotoreportažai, Miestas

Iškilmingai sutiko portugalų karius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-16


Į Lietuvą atvyko Portugalijos kariuomenės rotacinės pajėgos, kurios keturis mėnesius treniruosis kartu su Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariais.

Trečiadienį Klaipėdos universiteto kiemelyje surengta iškilminga Portugalijos karių sutikimo ceremonija, kurios metu svečius pasveikino ir Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Portugalijos kariuomenės kariai į Lietuvą atvyko keliomis grupėmis. Trečiadienį apie 40 vienetų jų karinės technikos turėtų būti atgabenta per Klaipėdos uostą.

Portugalijos rotacinės pajėgos į Lietuvą atvyko pagal NATO sutartas atgrasymo priemones NATO centrinėse ir Rytų Europos šalyse, skirtas stiprinti šalių sąjungininkių saugumą. Nuo 2014 metų pavasario Lietuvoje jau treniravosi Belgijos, Čekijos, Danijos, JAV, Lenkijos, Liuksemburgo, Vengrijos ir Vokietijos rotacinės sausumos pajėgų kuopų kariai.

post banner

Tai jau ketvirtoji kuopos dydžio Portugalijos karių rotacija Lietuvoje – šįkart ją sudaro apie 150 karių iš Portugalijos kariuomenės Jūrų pėstininkų korpuso. Jiems vadovaus Portugalijos laivyno jūrų pėstininkų majoras António Carlos Esquetim Marques.

Kariai į Lietuvą atvyko su visureigiais, sunkvežimiais ir kovinėmis valtimis. Per rotacijos laikotarpį Portugalijos kariai taip pat treniruosis kartu Lietuvos kariuomenės Karinėmis jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgomis.

Lietuva užtikrina šių karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę pagalbą.

Portugalija aktyviai dalyvauja ir NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Ji šiuo metu  vadovauja 47-ajai misijos rotacijai. Tai jau ketvirtas kartas, kai Portugalija atsiuntė į Baltijos šalis savo karius ir naikintuvus.


2018-05-16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda“ priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai“. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt