P0

Kultūra

Muzikos fiesta neįprastoje vietoje pavyko

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-16


Pasaulyje pripažinto fortepijono virtuozo Aleksandr Paley (JAV) iniciatyva pirmą kartą Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje rengtame kamerinės muzikos maratone „Klasikos viražai” vyko 4 koncertai, kuriuose net 9 valandas fortepijonu grojo pats maestro.

Pasak renginio organizatorių – įmonės “Promo Plius” – sumanymas išeiti iš įprastų koncertinių erdvių ir klasikinės muzikos gerbėjus pakviesti į nepaprastą vietą – „Silberauto” saloną pasitvirtino su kaupu. Anot jų, ši netikėta erdvė, kurioje akį traukia nauji įspūdingi automobiliai, prikvietė didesnį klaipėdiečių būrį ir netgi tuos, kurie dar tik pradeda pažinti klasiką.

Muzikos fiestoje kartu su A. Paley grojo talentinga pianistė iš JAV Pei-WenChen, smuikininkas Raimondas Butvila bei Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas, violončelininkas Mindaugas Bačkus, altininkė Ugnė Petrauskaitė ir kontrabosininkas iš Latvijos Guntis Kolerts.

Pagal muzikos virtuozų atliekamą Edgard Grieg, Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Shubert, Claude Debussy ir Sergej Rachmaninov muziką, skambėjusią maratono metu, žinomas uostamiesčio tapytojas Simas Žaltauskas gyvai nutapė penkias 4 kvadratinių metrų drobes.

Po devynias valandas vykusio koncerto A. Paley atrodė vis toks pat žvalus ir energingas – šypsojosi, spinduliavo emocijomis ir net apgailestavo, jog maratonas baigiasi: „Muzika man yra kaip oras, kuriuo kvėpuoju, dar galėčiau groti, juk čia – ne sportas.“

Maratono pabaigoje tik U. Petrauskaitė publikai prasitarė šiek tiek pavargusi – altas apsunko. Aistringiausi muzikos gurmanai irgi įveikė maratoną. Tiesa, jiems buvo lengviau nei atlikėjams – pavargę sėdėti kėdėse galėjo ištiesti nugarą minkštuose sėdmaišiuose ar pavaikštinėti po saloną, kuriame eksponuojami meno kūriniai.

Kultūros straipsnių vidus

Net penkis didelių formatų paveikslus spėjęs nutapyti S. Žaltauskas teigė, jog muzika jam – įkvėpimo ir jėgų šaltinis: „Studijoje mane nuolat lydi muzika, garsai dažnai padiktuoja paveikslų siužetus, spalvines kompozicijas.“

Padėkojęs klausytojams už dėmesį ir ištvermę A. Paley sakė seniai svajojęs surengti tokį maratoną: „Džiaugiuosi, kad atsirado žmonių, visą dieną praleidusių su muzika neįprastoje erdvėje.“


2018-05-16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt