P0

Kultūra

Džiazo festivalyje – ir arabiški ritmai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-17


Birželio 7-9 dienomis vyksiantis 24-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis, anot jo organizatorių, išsiskirs itin gausiu būriu atlikėjų iš egzotiškomis vadinamų pasaulio šalių – Kubos, Jungtinių Arabų Emyratų, Tuniso, Izraelio ir kt.

Vienas iš tokių atlikėjų – arabų styginio muzikos instrumento kanūno virtuozu laikomas Furat Qaddouri, pasirodysiantis su jungtinėmis muzikantų grupės pajėgomis iš Jungtinių Arabų Emyratų, Egipto ir Libano.

„Su savo muzikantų grupe F. Qaddouri jau aplankė daugybę festivalių tiek Artimuosiuose rytuose, tiek visoje Europoje, o savo pirmojo vizito Klaipėdoje metu jis pristatys naujausią programą „Baghdadi Jazz“. Tai įstabaus grožio Bagdado deivių meilės istorijoms dedikuotas unikalių, romantikos kupinų, tradicinės arabų muzikos ir džiazo mišiniu pagardintų melodijų rinkinys, kupinas paslaptingų vilionių ir arabiškų naktų svaigulio“, – pranešime spaudai cituojama Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

Iš Bagdado miesto kilęs F. Qaddouri gimė žinomų muzikantų šeimoje. Per eilę muzikinės karjeros metų jis ne tik ištobulino savo gebėjimus groti kanūnu, bet ir tarpusavyje derindamas tradicinės arabų, džiazo bei kitus muzikos stilius, suformavo savitą muzikos stilių.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje F. Qaddouri ir jo muzikantų grupė pasirodys drauge su Klaipėdos kameriniu orkestru.


Kultūros straipsnių vidus

2018-05-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt