P0

Švietimas

Kviečia rinktis studijas perspektyviausiame mieste

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-17


Išlaikę brandos egzaminus, abiturientai renkasi aukštąją mokyklą ir ieško ne tik patrauklios studijų programos, gerai vertinamo universiteto, bet ir perspektyvaus miesto.

Klaipėdos miestas skelbia startą mėlynajam proveržiui. Jis pirmasis Lietuvoje sukūrė miesto ekonominės plėtros strategiją „Klaipėda 2030“. Tad kodėl nepasirinkus perspektyvaus didelių galimybių miesto, klausiama Klaipėdos universiteto pranešime spaudai.

Klaipėda – vienas pagrindinių Lietuvos ekonomikos variklių, pramonės ir paslaugų centras, esantis konkurencingo transporto koridoriaus epicentre su į plėtrą orientuotu, neužšąlančiu uostu. Teigiama, esą jau dabar uosto įmonių darbuotojai uždirba 2,5 karto daugiau nei vidutinė alga Lietuvoje. Ilgalaikėje perspektyvoje atlyginimas Klaipėdoje bus du kartus didesnis, negu yra šiandien.

Geriausia vieta gyventi, dirbti ir ilsėtis

Klaipėda, puoselėdama jūrinį tapatumą, plėtos aplinkai draugišką transporto-logistikos-pramonės kompleksą. Todėl augančiam Klaipėdos uostui reikės jūrų transporto inžinerijos, jūrų uosto valdymo, laivyno techninės eksploatacijos, logistikos, laivų projektavimo ir statybos specialistų.

„Istoriškai susiklostė, kad uostas yra mieste, tad turime protingai išnaudoti šią galimybę. Uosto plėtra gali būti unikali proga Klaipėdoje veikiančioms mokslo institucijoms – uosto ir mokslo dialogas ypač svarbus“, – pranešime cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Klaipėdoje bus išplėtotas suskystintų gamtinių dujų (SGD) klasteris, padėsiantis Klaipėdai tapti SGD technologijų ir SGD skirstymo centru Baltijos regione.

„Klaipėdos nafta“ kartu su Klaipėdos universitetu (KU) įkūrė studijų programą SGD terminalų inžinerija. Tai perspektyvi inžinerinė specialybė: rengiami aukštos inžinerinės kvalifikacijos specialistai, gebantys organizuoti ir vykdyti plūdriųjų bei antžeminių SGD terminalų, vamzdynų tinklų, inžinerinių mazgų ir įrenginių projektavimo bei eksploatacijos, diagnostikos, techninės priežiūros ir remonto darbus.

Be to, uostamiestyje plėsis jūrinis ir sveikatinimo turizmas: Klaipėdos kurortinėse vietose Smiltynėje ir Giruliuose veiks sveikatingumo centrai, bus teikiamos geoterminių vandenų SPA procedūros, todėl uostamiesčiui reikės sveikatos mokslų specialistų, visuomenės sveikatos, slaugos ar socialinės ekonominės geografijos studijų programų absolventų.

Išaugs ir aktyvaus turizmo specialistų poreikis, nes Klaipėdoje veiks geriausia Lietuvoje sporto ir aktyviojo turizmo infrastruktūra – bus išplėtota dviračių takų ir vandens aktyviųjų sporto šakų infrastruktūra. Todėl miestui reikės kūno kultūros ir sporto pedagogikos, fizinio aktyvumo ar kineziterapijos specialistų.

KU  – pirmaujantis jūrinių, energetikos ir biotechnologijų mokslų srityse
KU Jūros tyrimų institutas

Klaipėdoje bus gaminami aplinką mažai neigiamai veikiantys bioproduktai, kuriamos atliekų tvarkymo ir perdirbimo technologijos. KU aktyviai dalyvauja Baltijos jūros baseino mėlynųjų technologijų tyrimų programose, kur šios technologijos pritaikomos kartu su verslu puoselėjant regiono akvakultūrą. Be to, Klaipėda bus pirmaujantis atsinaujinančios energetikos naudojimo ir gamybos, ypač plėtojant gamybą atviroje jūroje, žemės gelmėse ir naudojant biomasę, Lietuvos regionas.

Pasak KU mokslo ir meno prorektorės doc. dr. Ritos Vaičekauskaitės, „KU turi potencialą vystyti akvakultūros, atsinaujinančios energetikos, išmaniųjų technologijų, biotechnologijų, ekosistemų paslaugų mokslinius tyrimus ir eksperimentę plėtrą mėlynojo proveržio tvarumui. Mėlynasis augimas turi aukštos pridėtinės vertės potencialą, jam realizuoti svarbus mokslinėmis žiniomis grindžiamas išsilavinimas. KU pasiruošęs atliepti ir išaugusį inžinerijos, jūrų technologijų, gamtos mokslų, informacinių technologijų specialistų poreikį.“

Uostamiestyje raiškos galimybių atras ir nepriklausomi kūrėjai, informacinių technologijų specialistai, dizaineriai, nes miesto centre įsikurs kūrybinių industrijų kvartalas. Klaipėdoje bus išplėtotas kūrybinių industrijų pritaikymas pramonėje, kuriami skaitmeninės kūrybos sprendimai pramonės įmonėms. Veiks efektyvus verslo inkubatorius ir akseleratorius, orientuotas į prioritetines augimo sričių įmones. Todėl reikės ekonomikos, rinkodaros, verslo vadybos, inovacijų vadybos specialistų.

„Mes pasirinkome veikti ir sutelkėme jėgas. Visi partneriai sutarėme, kokį miestą norime kurti, kokias prioritetines sritis plėtoti. Ekonominio proveržio strategijos reikia miestui, kad protai „nenutekėtų“, į užsienį išvykę klaipėdiečiai norėtų grįžti ir kurti gyvenimą, o jauni žmonės liktų arba atvyktų čia studijuoti ir realizuoti savo idėjas“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Ar dar kyla abejonių kokį ateities miestą ir jo universitetą rinktis?

 

 


  2018-05-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt