P0

Kriminalai ir nelaimės

Įtariamojo prekyba žmonėmis byla – jau teisme

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-18


Klaipėdos apygardos prokuratūra pranešė baigusi beveik dvejus metus trukusį didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl prekybos žmonėmis. Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas bylą su trims asmenims pareikštais kaltinimais jau perdavė uostamiesčio teismui.

Du iš kaltinamųjų yra vienos Jungtinės Karalystės bendrovės savininkai-sutuoktiniai, o trečiasis – lietuvis, Klaipėdos rajono gyventojas Edikas Mankevičius.

Klaipėdos apygardos teismas netrukus paskelbs šios bylos nagrinėjimo posėdį. Martyno Vainoriaus nuotr.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šis 53-ejų vyras nuo 2006 m. gruodžio iki 2012 m. spalio pasinaudodamas žmonių pažeidžiamumu, apgaule juos verbavo ir priverstiniam darbui gabeno į Jungtinę Karalystę dviem savo bendrams anglamsĮtariama, kad lietuvis užsienyje prižiūrėdavo, kad jo tautiečiai ateitų į darbą, o jei šie nevykdavo, juos baudė. Bylos duomenimis, nukentėjusieji taip pat buvo baudžiami už įvairius tvarkos pažeidimus. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, prieš nukentėjusiuosius naudotas fizinis ir psichologinis smurtas, taikyta fizinių ir materialinių bausmių sistema.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia manyti, kad vištų gaudytojais dirbę vyrai iš Lietuvos į vergiją buvo įtraukti, pažadant jiems lengvą ir gerai apmokamą darbą. Kaltinamieji pasinaudojo tuo, kad pažadais patikėję lietuviai nemokėjo anglų kalbos, neturėjo pinigų bei nežinojo vietos įstatymų. Bylos duomenimis, nukentėjusieji neturėjo jokių socialinių garantijų, dirbo naktimis, be poilsio dienų ir atostogų, jiems mokėtas gerokai mažesnis, nei žadėta atlyginimas. Darbininkai gyveno antisanitarinėmis sąlygomis, mažose patalpose, jiems nebuvo suteikiama jokia medicinos pagalba.

Klaipėdos rajono gyventojas baudžiamojon atsakomybėn taip pat patrauktas dėl to, kad 2015 m. lapkritį ir 2016 m. gegužę apgaule į savo ūkį atsigabeno du darbininkus, kurie gyveno vergovės sąlygomis: jiems nebuvo mokamas atlyginimas, nukentėjusieji privalėjo dirbti nuo ankstaus ryto iki išnaktų, buvo apgyvendinti antisanitarinėmis sąlygomis.

Kaltinamajam lietuviui taip pat teks atsakyti ir už neteisėtą didelio kiekio šaudmenų laikymą.

Ikiteisminiam tyrimui atlikti ir nusikalstamai veikai išaiškinti buvo sudaryta tarptautinė jungtinė tyrimo grupė, kurios veiklą koordinavo ir iš dalies finansavo Europos teisinio bendradarbiavimo institucija „Eurojust“. 

Už prekybą žmonėmis Baudžiamasis kodeksas kaltinamiesiems numato laisvės atėmimo bausmę nuo 2 iki 10 metų. Už neteisėtą disponavimą šaudmenimis dideliais kiekiais baudžiama nuo 4 iki 8 metų.

Byla su kaltinamuoju aktu perduota Klaipėdos apygardos teismui. Teismas bylą jau yra priėmęs, netrukus bus paskelbtas bylos nagrinėjimo posėdis.


2018-05-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt