P0

Politika

Seimas svarstys klaipėdiečio idėją dėl žemės reformos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-18


Seimas po pateikimo pritarė klaipėdiečio parlamentaro Simono Gentvilo įstatymų projektams, kuriais siūloma perduoti žemės reformos žemėtvarkos metodikos klausimus spręsti Aplinkos ministerijai.

Jei po svarstymo ir galutinio balsavimo parlamentas pritartų tokiems siūlymams, Aplinkos ministerijai būtų perduota žemėtvarkos metodikos formavimo teisė ir informacinės sistemos valdymas. Iki šiol už tai atsakinga yra Žemės ūkio ministerija.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Nors kaimuose žemės grąžinimo eiga ėjosi sklandžiai, tačiau dėl kompleksinio suinteresuotumo, žemės grąžinimo reforma stringa miestuose. Šiais įstatymų projektais siūloma, kad iš esmės žemės grąžinimą užbaigtų miestų savivaldybės jau pagal Aplinkos ministerijos formuojamą praktiką. Aplinkos ministerija turi visus įrankius užbaigti šią reformą: formuoja ir erdvinio ir teritorinio planavimo nuostatas bei įstatymus, yra atsakinga už statybos ir
architektūros politikos reglamentavimą“, – pranešime cituojamas S. Gentvilas.

Jis tikina, kad Žemės ūkio ministerija nėra pajėgi spręsti žemės perdavimo klausimus “dėl miesto kompleksinio suinteresuotumo, į kurį įtraukiamas ir kultūros paveldas, tanki inžinerinė infrastruktūra, architektūriniai klausimai”. Seimo nario nuomone, žemės reformos žemėtvarkos klausimus efektyviau spręstų Aplinkos ministerija, kuri jau turi sukaupusi visus duomenis.

„Vykdomų teritorijų planavimo procesų praktika parodė, kad Žemės ūkio ministerija, kuriai buvo paskirta pastarąjį procesą realizuoti, nesugebėjo užtikrinti kompleksinio teritorijos įvertinimo ir parengti bei patvirtinti planavimo dokumentus, kurie užtikrintų maksimalų visų subjektų lūkesčių įgyvendinimą ir viešo intereso apsaugą. Dėl to, kai kurių teritorijų patrauklumas ir kompleksinė vertė, ne tik kad neišaugo, bet tapo sunkiai tinkama tolesniam plėtojimui“, – teigia S. Gentvilas.


  2018-05-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt