P0

Kriminalai ir nelaimės

Suimtas berniukų tvirkinimu įtariamas Viktoras Usovas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-18


Klaipėdos policija praneša, kad Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai po ilgo ir sudėtingo tyrimo nustatė ir sulaikė 1985 metais gimusį asmenį, kuris įtariamas kelerius metus tvirkinęs mažamečius ir nepilnamečius berniukus Klaipėdos rajono ribose ir kituose Lietuvos miestuose.

Šaltiniai policijoje “Atvirai Klaipėdai” patvirtino, jog tai įvairiomis pilietinėmis iniciatyvomis tarp jaunų žmonių uostamiesyje pagarsėjęs Viktoras Usovas. 2009 metais jis buvo paskelbtas pilietiškiausiu jaunu žmogumi Klaipėdoje.

Įtariama, jog jis nusikaltimus galimai vykdydavo tik nakties metu įvairių markių automobiliuose, kurie priklausė įtariamajam arba buvo nuomojami ar skolinami.

Skelbiama, kad sulaikytasis laikėsi didelės konspiracijos, buvo labai atsargus, aukoms prisistatydavo esąs turtingas verslininkas iš Vilniaus, gydytojas, masažistas arba turtingo Lietuvos verslininko, kurio neįvardydavo, sūnus. Įtariamajam pavykdavo įkalbėti socialiai pažeistus vaikus tenkinti jo lytinę aistrą už įvairų atlygį, t. y. už alkoholį, tabako gaminius, pinigus ir galimai narkotines medžiagas.

Ketvirtadienį Klaipėdos apylinkės teismas įtariamajam paskyrė kardomąją priemonę – suėmimą vienam mėnesiui.

V. Usovas yra plačiai žinomas pramogų ir sporto pasaulyje, taip pat kaip įvairių socialinių projektų, skirtų vaikams, rengėjas. Pastaruoju metu žiniasklaidos dėmesio centre vyras buvo atsidūręs dėl bylinėjimosi su jį iš darbo atleidusiu Klaipėdos “Neptūno” krepšinio klubu, anksčiau – dėl skolos krepšininkui Jonui Valančiūnui.

Paskutinius metu jis buvo Klaipėdos futbolo klubo “Koralas” konsultantas jaunimo ugdymo ir organizacijos vystymo klausimais.

Klaipėdos „Neptūnas“ paskelbė oficialų pranešimą, kuriame rašoma, kad “klubo vadovybė, administracija ir visi su klubu susiję asmenys yra šokiruoti ir visiškai atsiriboja nuo šio asmens”.

“V. Usovas iš klubo buvo atleistas 2017 m. vasario mėnesį, tačiau visais įmanomais būdais vis dar kenkia organizacijai. Klubas šiuo metu dalyvauja teisminiuose procesuose prieš V. Usovą ir jo valdomą įmonę UAB „Oltima“, – rašoma pranešime.


  2018-05-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt