P0

Kultūra

Klaipėdoje – nemokamas seminaras „Muzika gydo“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-23


Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato unikalų ir nemokamą muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo“. Tai seminaras, į kurį kviečiami atvykti visi, kurie siekia įveikti savo vidinius ar net išorinius barjerus bei atrasti muziką, kaip būdą išsaugoti vidinę ramybę ir gyvenimo džiaugsmą.

Čia itin laukiami žmonės su fizine negalia, nes Klaipėdos pilies džiazo festivalio komanda tiki, kad muzika daro stebuklus. Beje, šiemet festivalio komanda kartu su aktore Egle Jackaite seminaro „Muzika gydo“ metu įrodys, kad stebuklus daro ne tik muzika, bet ir poezija.

Ansamblis “Muzikavimo džiaugsmas”, organizatorių nuotr.

Jau trečiąjį seminarą „Muzika gydo“ ves išskirtinę praktiką muzikos terapijos srityje sukaupęs muzikos pedagogas Linas Švirinas, o seminaro metu pasirodys ir L. Švirino suburtas klausos negalią turinčių klaipėdiečių ansamblis „Muzikavimo džiaugsmas“.

„Šis kolektyvas – tai unikalus, naujas reiškinys. Panašu, kad pirmasis toks Lietuvoje ir, galimai, vienas iš nedaugelio pasaulyje, – pranešime spaudai cituojamas L. Švirinas. – Kartu su klausos negalia turinčiais klaipėdiečiais bendromis jėgomis nuolat repetuojame ir siekiame, kad jų gebėjimas muzikuoti džiugintų ne tik pačius ansamblio narius, bet ir jų besiklausančiuosius. Tai išties neįtikėtinas jautrumas, atsidavimas ir tikėjimas, kad muzikavimo džiaugsmas gali sugriauti visus stereotipus”.

Seminare pasirodys ir jauna dainininkė Jakaterina Kosmakova, taip pat savo pastangomis visiems liudijanti, kad muzika gali padaryti pasaulį gražesnį, o kiekvieno gyvenimą turtingesnį ir dosnesnį.

Dar vieną dainą, kurią išgirs seminaro „Muzika gydo“ dalyviai, sukūrė Klaipėdos socialinių paslaugų centro „Danė“ globotiniai – psichinę negalią turintys suaugusieji.

„Į savo dainos tekstą jie sudėjo tai, kas jiems svarbiausia muzikoje, ką jiems duoda muzika bei ką jie jaučia klausydamiesi muzikos. Pasak jų, muzikoje jie randa ramybę, atsipalaidavimą, džiaugsmą, atitrūkimą nuo kasdieninių rūpesčių, taip pat muzika jiems padeda įveikti baimes, atkurti savąją harmonija, pajausti lengvumą bei labiau pasitikėti savo jėgomis”,  – sako L. Švirinas.

Trečiojo seminaro „Muzika gydo“ metu skambės ir aktorės Eglės Jackaitės (nuotr.)  skaitomos žymiausių Lietuvos ir užsienio poetų eilės – ištraukos iš aktorės kūrybinio vakaro „Jausmų džiazas“.

„Neabejoju, kad muzika gydo. Tačiau kartu tikiu, kad gydo ir poezija, juolab kad ji gimsta iš tikrų žmogaus išgyvenimų, jo patirtų jausmų, išbandymų. Būtent jausmingos eilės šiandien, kai aplink tiek daug sužeistų širdžių, gali mums padėti bent trumpam stabtelti ir pažvelgti į save iš naujo, atrasti naują gyvenimo aistrą ir gebėjimą džiaugtis mums duota kiekviena diena bei mums likimo padovanotais stebuklais. O poezijos galia jau ne kartą įsitikinau ir savo kūrybinių vakarų „Jausmų džiazas“ metu, matydama prasiveržiančius giliai užslėptus žmonių jausmus bei skaudulius“, – sako aktorė E. Jackaitė.

Seminare „Muzika gydo“ planuoja sudalyvauti ir išskirtinis 24-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio svečias – tunisietis Nabil Khemir.

Pakerėtas Šiaurės Afrikos muzikos garsų magijos, N. Khemir groti pradėjo dar vaikystėje, gavęs dovanų išsvajotąją liutnią. Tobulindamas grojimo liutnia gebėjimus ir klausydamasis džiazo legendų įrašų, kartu jis pasinėrė ir į savojo muzikinio stiliaus paieškas. O siekdamas atskleisti jo sielos glūdumoje slypėjusį liutnios ir gitaros skleidžiamų muzikos garsų derinio skambesį, N. Khemir 2004-aisiais sukūrė unikalų instrumentą „RayJam“, liutnios ir gitaros derinį.

Seminaras „Muzika gydo“ vyks birželio 8 d. , penktadienį, 12.00 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centro koplyčioje, Savanorių g. 4.

Seminaras nemokamas.

Projektą globoja medicininių tyrimų centras „Antėja laboratorija“.

INFORMACIJA

Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis, nemokamas, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kasmet paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme. 24-asis festivalis jau tradiciškai pakvies ne tik į garsiausių pasaulio ir Lietuvos džiazo muzikos žvaigždžių koncertus uostamiesčio širdyje, bet ir į nemokamas meistriškumo pamokas, seminarus ar įvairius kitus renginius.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika geriems žmonėms – birželio 7-9 dienomis Klaipėdos Kruizinių laivų terminale. Daugiau – čia. 


  2018-05-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt