P0

Miestas

Nušvito Klaipėdos universitetas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-24


Trečiadienio vakarą pirmą kartą nušvito dalies Klaipėdos universiteto statinių fasadai. Nuo šiol dalis universiteto pastatų taip bus apšviesti kiekvieną vakarą. Aktyvių miestiečių pasiūlytą idėją įgyvendino Klaipėdos miesto savivaldybė kartu su bendrove „Gatvių apšvietimas“.

KU nuotr.

Laikinai einantis Klaipėdos universiteto rektoriaus pareigas prof. dr. Artūras Razbadauskas teigia, jog dalies Klaipėdos universiteto miestelio pastatų apšvietimas bus puiki proga Klaipėdos universitetui tapti labiau matomam miestelėnams.

„Džiaugiuosi, kad ši iniciatyva rodo, jog Klaipėdos savivaldybė ir universitetas gali dirbti išvien ir turi bendrų sąlyčio taškų. Apšviesti Klaipėdos universiteto miestelio pastatai yra svarbi įvaizdžio dalis ne tik pačiam universitetui, bet ir vieninteliam Lietuvos uostamiesčiui – Klaipėdai “, – pranešime cituojamas A. Razbadauskas.

Anot UAB „Gatvių apšvietimas“ vadovo Dangero Aleksandrovo, Klaipėdos universiteto pastatų kompleksas apšviestas sumontavus papildomus prožektorius ant gatvės apšvietimo stulpų bei nukreipus šviesos srautą į statinius. Visas pastato grožis sutemus geriausiai matomas nuo Herkaus Manto gatvės pusės.

„Šituo projektu bandysime apšviesti pastatus per atstumą. Dažniausiai pastatų fasadai apšviečiami naudojant kryptinius prožektorius, kurie sumontuoti ant pačių pastatų fasadų. Tikėsimės, kad apšviečiant pastatus kryptiniais prožektoriais per atstumą bus pasiektas toks pats efektas. Bent jau eksperimentas apšviečiant „Meridianą“ pavyko. Tikiuosi, kad pavyks ir čia“, – sako D. Aleksandrovas.

„Šio istorinio pastatų komplekso dalinis apšvietimas – pavyzdys, kad gražią idėją galima įgyvendinti ir nedidelėmis sąnaudomis. Tai pirmasis, tačiau, tikimės, ne paskutinis bendras projektas. Analizuojame galimybes ateityje apšviesti ir daugiau vis dar tamsoje skendinčių istorinių Klaipėdos pastatų ir taip mūsų miestui suteikti  dar daugiau žavesio“, – sako ir Klaipėdos universiteto Tarybos pirmininkas, uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

INFORMACIJA

Dauguma Klaipėdos universiteto pastatų kompleksui priklausančių statinių pastatyti XX amžiaus pradžioje ir ilgą laiką naudoti kaip kareivinės. Skirtingu laiku čia buvo įsikūrusios vokiečių, prancūzų, lietuvių ir rusų kariuomenės. Pastatų ansamblį sudaro šeši neogotikinio stiliaus raudonų plytų pastatai. 1993 m. pastatai perduoti Klaipėdos universitetui.


  2018-05-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt