Fotoreportažai, Svarbu, Veidai

Septynių vaikų mamai – ypatinga pagarba

Avatar

Martynas Vainorius
2018-05-24


Septynis vaikus – penkias dukras ir du sūnus – pagimdžiusiai, išauginusiai ir gerai išauklėjusiai klaipėdietei Onai Kajutienei Prezidentūros atstovai ketvirtadienį uostamiesčio mero kabinete įteikė ordiną „Už nuopelnus Lietuvai“.

Ona Kajutienė gimus septintajai atžalai viena pati turėjo auginti visus vaikus. Martyno Vainoriaus nuotr,

78-erių moteris kalbinama žurnalistų nedaugžodžiavo, tik užsiminė, kad gimus septintajam vaikui ją paliko vyras, tad atžalas teko auginti vienai ir buvo sunku. Tarp vyriausiojo ir jauniausiojo vaiko – aštuoniolikos metų skirtumas.

Žurnalistams pasiteiravus, kas anuomet buvo ir dabar yra moters stiprybės šaltinis, ji atsakė, kad vaikai.

Moteris jau sulaukė ir 12 anūkų bei dviejų  proanūkių. Visos O. Kajutienės atžalos šiuo metu gyvena Lietuvoje, dalis jų – Klaipėdoje.

Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavusios keturios dukterys Daiva, Živilė, Onutė ir Diana, užaugusios viename Statybininkų pr. daugiabutyje, sakė, kad mama jas auklėdama buvo labai liberali.

“Jautėmės laisvi. Tačiau sykiu išmokome rūpintis vieni kitais, turėjome daugiau atsakomybės, nei mūsų bendraamžiai. Kai draugės pirmą kartą į rankas degtukus paėmė, mes jau ir košę mokėjome išvirti“, – sakė viena iš dukterų.

Apdovanojimą prezidentės vardu įteikęs Prezidentūros atstovai ir miesto meras Vytautas Grubliauskas O. Kajutienei linkėjo sveikatos ir stiprybės.


2018-05-24

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt