P0

Fotoreportažai, Švietimas

Šimtmečio abiturientams – paskutinis skambutis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-25


Penktadienio rytą uostamiesčio abiturientai rinkosi į Lietuvininkų aikštę, iš kurios eisena patraukė į Paskutinio skambučio šventę Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje, kur juos sveikinęs miesto meras linkėjo klausytis širdies balso.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerijos pateikiamais duomenimis, šiais metais bendrojo ugdymo mokyklas baigia panašiai tiek pat abiturientų, kiek ir pernai  – 25 558 (2017-aisiais su mokykla atsisveikino beveik 25 tūkst. dvyliktokų ir gimnazistų).  Klaipėdos miesto mokyklas šiemet baigia 2045 abiturientai. Iš jų 1300 mokosi savivaldybės įsteigtose gimnazijose, 73 valstybinėse, 33 nevalstybinėse ir 639 profesinėse mokyklose.

„Išeinant į naują kelią linkiu jaunatviško ryžto, užsispyrimo ir sėkmės siekiant savo svajonių įgyvendinimo. Tačiau kur bebūtumėte, niekada nepamirškite, kur gimėte, kur užaugote ir kas esate. Tegul įgytos žinios ir prasmingi darbai visada garsina gimtąjį miestą Lietuvoje ir pasaulyje, o Klaipėda, tikiuosi, visada bus tuo gimtuoju uostu, į kurį norėsis grįžti ir čia kurti savo ir visos miesto bendruomenės ateitį“, – abiturientams linkėjo miesto meras.

Švietimo vidus

„Abiturientai šiandien užbaigia vieną svarbų gyvenimo etapą, o naujasis atneša ir jaudulio, ir naujų galimybių bei patirčių. Būkite drąsūs, svajokite ir įgyvendinkite gražiausias savo idėjas – net jei sėkmė užtruktų, niekad nenuleiskite rankų. Pasitikėkite savimi ir jus palaikančiais žmonėmis“, – sakoma švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės sveikinime.

Abiturientams pagrindinė brandos egzaminų sesija mokyklose dar truks iki birželio 22 d., kada jie laikys paskutinį chemijos valstybinį brandos egzaminą.

Norint gauti brandos atestatą, šiemet reikia išlaikyti privalomą lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieną pasirinktą brandos egzaminą. Privalomas lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas vyks birželio 2 d., šeštadienį.


  2018-05-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt