P0

Miestas, Svarbu

Išvarymą į biržą lydi didesnė kaina

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-05-29


Pirmasis centralizuotai uostamiesčiui šilumą tiekiančios AB “Klaipėdos energija” apsipirkimas BALTPOOL administruojamoje elektroninėje šilumos aukciono sistemoje (EŠAS) baigėsi didesne galutine kaina vartotojams.

Tiesa, daryti išvadas, ar tai jau yra tokio teisės aktais įteisinto prievartinio apsipirkimo pasekmė, dar ankstoka, nes beveik visą birželį dėl remonto nedirbs didžiausias nepriklausomas uostamiesčio šilumos gamintojas “Fortum Klaipėda”.

Palmiros Mart nuotr.

Už šilumą, kuri bus suvartota gyvatukams ir karštam vandeniui, birželį Klaipėdoje teks mokėti 3 proc. daugiau nei gegužę – atitinkamai 4,09 ir 3,97 ct/kWh. Lyginant su praėjusių metų birželiu (4,05 ct/kWh) šiluma bus beveik procentu brangesnė.

“Klaipėdos energijos” generalinis direktorius Antanas Katinas tokį kainos pokytį aiškina būtent sumažėjusia konkurencija dėl “Fortum Klaipėda” remonto, nes biokuro ir dujų kainos išliko tokiame pat lygyje.

Nuo šiol “Klaipėdos energija” kaip ir kiti centralizuotos šilumos tiekėjai iš nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG) ją turi supirkti per BALTPOOL administruojamą EŠAS. Dėl tokių pasikeitimų nuo šiol viešai nebeskelbiama informacija nei apie NŠG parduodamos šilumos kainas, nei apie superkamus jos kiekius.

Jau pasirodžius šiai publikacijai “Klaipėdos energija” savo pranešime detalizavo ir NŠG kainas.

Perkamos šilumos kainų pokytis
birželis gegužė Pokytis
Absl. %
Vidutinė pirktos šilumos kaina,  ct/kWh 1,27 0,99 0,28 28,3
AB ,,Home group“ 0,99
UAB ,,Pramonės energija“ 2,23
AB ,,Klaipėdos baldai“ 0,69 0,65 0,04 6,2
UAB ,,Fortum Klaipėda“ 1,10 1,03 0,07 6,8
UAB ,,Miesto energija“ 0,89 0,96 -0,06 -6,8
AB ,,Klaipėdos mediena“ 0,84 0,78 0,06 7,7
AB ,,Klaipėdos energija“ 1,94 2,05 -0,11 -5,4

Pati BALTPOOL skelbia, kad “pirmasis aukcionas dėl birželio mėn. šilumos kiekių įsigijimo įvyko sklandžiai”. Aukciono metu šilumos tiekėjai pateikė 19 pirkimo pavedimų, o šilumos pardavėjai – 35. Vidutinė jų pardavimo kaina siekė 2,11 ct/kWh.

Energetikos ministerija prieš įtvirtinant tokią tvarką skelbė, kad tokie įstatymų pakeitimai “užtikrins skaidresnes šilumos gamybos bei supirkimo procedūras, prisidės didinant konkurenciją šilumos gamybos srityje bei vystant energijos taupymo paslaugų rinką”.


  2018-05-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt