P0

Konsultacijos

Perspėjama neįžeidinėti pareigūnų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-29


Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas primena, kad jo Imuniteto valdybos pareigūnai jau kelerius metus ne tik prevenciškai pasikalba su asmenimis galimai ketinančiais paveikti pareigūnų darbą, bet ir skiria nuobaudas raštu ar žodžiu pareigūnus įžeidusiems piliečiams.

Vienas iš paskutinių tokių atvejų baigėsi 45 eurų bauda. Asmuo ją užsidirbo už tai, kad šiemet viešojo socialinio tinklo paskyroje įkėlė uniformuotos, tarnybos metu padarytos Kelių policijos pareigūnės nuotrauką bei įžeidžiančiai apie ją rašė. Įžeidžiančių komentarų po tekstu buvo parašę ir dar keletas socialinių tinklų lankytojų.

Dar 2016 m. buvo atliktas tyrimas dėl valstybės tarnautojo įžeidimo, kai įtariamasis savo “Facebook” paskyroje viešai įžeidė jo atžvilgiu tyrimą atlikusią Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnę. Už šį nusižengimą asmuo buvo nubaustas 677 eurų bauda.

Tais pačiais metais pareigūnams teko prevenciškai pasikalbėti su kitu asmeniu, taip pat socialiniame tinkle asmenine žinute ir nepadoriu paveikslu įžeidusiu Patrulių rinktinės pareigūnę. Tąkart asmuo buvo tik oficialiai įspėtas dėl tokio nepagarbaus elgesio.

Policija primena, jog valstybės tarnautojo įžeidimas žodžiu ar raštu yra nusikalstama veika.


  2018-05-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt