P0

Kultūra

Klaipėdoje – premjera “Ragana”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-05-30


Teatras “ŠouXmas” birželio 1 d. Klaipėdoje, Žvejų rūmuose, pristatys premjerą – šokio spektaklį pagal Vydūno vienaveiksmę misteriją „Ragana“.

“Misterijos „Ragana“ esmę geriausiai apibūdina pats Vydūnas: dar ryški „pasaulyj betvarkė“, maža harmonijos, bet jau „žmonės stengiasi pasiekti naują, aukštesnį žmoniškumo laipsnį.“ Norint žmogui susitikti su dieviškumu savyje, jam iš prigimties „slėnių“ (aistrų, jausmų ir protavimo lygmens) reikia pakilti iki savo prigimties „kalno“ – savosios esmės. Tik joje parimus, atsiveria dieviškumas, vienovės su Visuma patyrimas. Taip Dievo palytėtas žmogaus vaikas, pasak Vydūno, tampa ir Dievo vaiku”, – rašoma pranešime.

Dramos veikėjai – ne realūs asmenys, o Visumos, žmonijos, paties žmogaus vidinės galios. Laimą Vydūnas pristato kaip Visumos dėsnių regėtoją ir tvarkytoją, „likimo valdytoją“ – kaip Dievybę. Dievybės dukra – Meilės dievaitė ir jos devynios tarnaitės laumės – tai tarsi lietuviškas dievų panteonas, primenantis krikščioniškąjį Dievo Sūnų, kuris esąs Meilė, ir Dievo tarnus – angelus.

Šokio spektaklio idėjos autorius ir režisierius – Domininkas Malajavas, choreografas – Darius Berulis, kompozitorius – Saulius Šiaučiulis, kostiumų ir videoprojekcijų dailininkė – Laura Guokė, scenografija – Domininkas Malajavas.  Pagrindiniai atlikėjai: Arvydas – Simonas Laukaitis, Augyvė – Elinga Serapinaitė, Protas – Aleksas Mažonas, Laima – Kristina Gudelytė, Milda – Eiva Dobilaitė, Laumės – Klaipėdos universiteto Menų akademijos vaidybos ir choreografijos studentai.


  2018-05-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt