Domisi galimybe vadovauti Muzikiniam teatrui (1)

Kultūra, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2018-05-31

Kultūros ministerijai paskelbus antrąjį konkursą į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo pareigas, pretendentams buvo sudaryta galimybė šį ketvirtadienį susipažinti su įstaiga, jos kolektyvu.

Tuom pasinaudojo tik pianistė, anksčiau Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) Spektaklių planavimo tarnybai vadovausi Audronė Juozauskaitė. Visgi iš Palangos kilusi moteris pabrėžia, kad apsispręsti, ar paduoti dokumentus konkursui ji dar turi savaitę.

Audronė Juozauskaitė sakė mananti, kad Muzikiniam teatrui galėtų praversti jos sukaupta patirtis planuojant spektaklius, gilinantis į užsienio teatrų veiklą, valdant repertuarą, kuruojant ir vietinius, ir užsienio solistus. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Skauda dėl šio teatro”

„Esu jūros žmogus. Mačiau šio teatro gimimą 87-88 metais. Iš Šimkaus konservatorijos nuolat ėjome į jį, kiekvienas spektaklis buvo ypatingas įvykis. Nuolat grįžtu čia, kur namai. Skauda dėl šio teatro, jis labai rūpi’, – paklausta, kodėl svarsto galimybę kandidatuoti į teatro vadovus, „Atvirai Klaipėdai” sakė A. Juozauskaitė.

Ji sakė mananti, kad įstaigai galėtų praversti jos sukaupta patirtis planuojant LNOBT spektaklius, gilinantis į užsienio teatrų veiklą, valdant repertuarą, kuruojant ir vietinius, ir užsienio solistus.

Paklausta, kodėl nedalyvavo pirmajame konkurse, pašnekovė teigė, jog tai yra labai rimtas žingsnis, kuriam reikia skirti nemažai laiko, kad būtum tinkamai pasiruošus. O iki tol ji neturėjo tokios galimybės.

„Negaliu daryti paviršutiniškai ar atsainiai. Dabar galiu įsigilinti į teatro planus, rezultatus. O iš jų matyti, kad pradėjus vadovauti Jonui Sakalauskui, buvo pasiektas didelis šuolis įvairiose srityse”, – teigė A. Juozauskaitė.

Susitikimas su teatro kolektyvu jai paliko itin gerą įspūdį.

„Matyti, kad jie labai myli savo darbą, tad norisi padėti šiems žmonėms”, – sakė pašnekovė.

Paklausta, ar negąsdina tai, kad laimėjus konkursą tektų susidurti su didžiulės apimties sudėtingu teatro rekonstrukcijos projektu, ji teigė niekada nesibijanti sunkumų, nes jie užgrūdina.

„Taip, visam kolektyvui rekonstrukcija būtų didžiulis stresas, tačiau susitelkus galima sėkmingai išgyventi ir ši periodą”, – sakė du magistro diplomus – pianistės ir meno vadybininkės – turinti moteris.

Pirmieji pretendentai netiko

Pirmajame konkurse dalyvavo du pretendentai – vilnietis kompozitorius Antanas Jasenka ir Vytauto Didžiojo universiteto kamerinio orkestro direktorė Rita Bieliauskaitė, tačiau nė vienas iš jų nesurinko būtino balų minimumo.

Pagal Konkursų į nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų vadovų pareigas tvarkos aprašą kandidatai, surinkę mažiau kaip 60 procentų didžiausio galimo balų skaičiaus už programos vertinimą ir pokalbį su komisija, laikomi nepraėjusiais konkurso.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras be vadovo liko, kai kadencijos nebaigęs Jonas Sakalauskas laimėjo konkursą ir nuo kovo 1 d. buvo paskirtas LNOBT vadovu.

Norintieji vadovauti teatrui privalo turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą meno, humanitarinių arba socialinių mokslų srities išsilavinimą (magistro kvalifikacinį laipsnį), ne mažesnę kaip 3 metų vadovaujamo darbo patirtį, mokėti bent vieną iš trijų Europos Sąjungos darbo kalbų (anglų, prancūzų ar vokiečių). Jie taip pat privalo pateikti teatro 5 metų perspektyvinės veiklos programą.

Su konkursą laimėjusiu asmeniu sudaroma terminuota darbo sutartis penkeriems metams.

Pretendentų dokumentai priimami iki birželio 12 d. įskaitytinai.

Žymos: | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Domisi galimybe vadovauti Muzikiniam teatrui” komentarų : 1

  1. Nojus parašė:

    Bet Jono Sakalausko pirmasis darbas Vilniaus operhauze- Juozauskaitės atleidimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

Muzikiniame teatre - nepatogios sėdimos vietos

Praėjusį savaitgalį apsilankiau rekonstruotame Klaipėdos muzikiniame teatre. Bendras įspūdis labai geras. Sutvarkytos bendros erdvės, įdomūs dizaino sprendimai. Labai patiko pats ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

Kultūra

Pristatys Urtės Jasenkos parodos „Atmintis“ garso dienoraštį

Gegužės 17 d., penktadienį, Klaipėdos parodų rūmų „Juodajame kube“ veiks Urtės Jasenkos parodos „Atmintis“ garso dienoraščio instaliacija. Nuo 2023 m. ...
2024-05-17
Skaityti daugiau

Kultūra

Muzikiniame teatre pradėjo veikti kasa

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras skelbia, kad rekonstruotame pastate jau atvėrė ir bilietų kasą. „Bilietų kasą rasite toje pačioje vietoje, kurioje ...
2024-04-26
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This