Mums rašo

Kalvystės simpoziumas neįvyks

Atvira Klaipėda

Linas Leščiauskas, Lietuvos kalvių sąjungos asociacijos pirmininkas
2018-06-05


Šiais metais jau dvyliktą kartą ruošėmės surengti miestui kalvystės šventę ir sukvietėm dalyvius ne tik iš Lietuvos, bet ir savo kaimynus iš Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos ir t.t. Dalyviai iš užsienio šalių jau žino mūsų renginį ir labai laukia galimybės atvykti į puikų Lietuvos uostą – Klaipėdą.

Keturi vėjai 2017 m., organizatorių nuotr.

Atviros kalvystės dirbtuvės miesto krantinėje leidžia renginio dalyviams ne tik demonstruoti savo amatą, bet ir dalintis savo patirtimi su renginio žiūrovais ir svečiais. Žinoma, per vienuolika mūsų renginio gyvavimo metų užkrėtėme savo pavyzdžiu ir kitus miestus, miestelius ir dvarus. Visgi kiti renginiai yra fragmentiški, kartais net uždari.

Mūsų asociacijos tikslas – Tarptautinio kalvystės renginio dėka pristatyti tik kalvystės amatą ir tai daryti kasmet, taip formuojant renginio tęstinumą ir išskirtinumą.

Apgailestaujame, kad šių metų Kultūros rėmimo fondo (KRF) ekspertai mūsų renginį įvertino 84,40 balo, o tai reiškia, kad gautume finansavimą iš šios įstaigos ir būtume tarp „laimingųjų“(nuo 96,20 iki 84,75 balo gavusių finansavimą), pritrūkome tik 0,35 balo… Galime ir vėl stebėtis, piktintis, skųstis…Bet faktas tas, kad renginys, organizuojamas 11 metų, šį kartą pritrūko juokingai mažai…

Beje, rengiant dešimtąjį jubiliejinį plenerą ši organizacija pirmajame vertinimo etape buvo irgi išeliminavusi mūsų plenerą juokingu balų skirtumu. Dar keista, kad šiuometinis renginys Klaipėdos m. savivaldybės kultūros ekspertų buvo įvertintas gana aukštai. Klaipėdos ekspertai ir Lietuvos kultūros tarybos ekspertai mūsų renginio reikšmingumą supranta dvejopai.

Asociacija nesiekia pelno, mūsų renginys nekomercinis, jo organizavimui lėšas gauname rašydami paraiškas.

KRF neskyrus mūsų renginiui reikšmingos sumos ar bet kokios sumos visiškai, turime pripažinti, kad nesame tokie turtingi ir negalėsime tinkamai suorganizuoti šių metų kalvystės renginio Klaipėdoje. Uostamiestis ir Lietuva praras savitą renginį. Mes, asociacija, būsime priversti informuoti ilgamečius kalvystės renginio dalyvius iš Lietuvos ir užsienio, miesto svečius, žiūrovus, savo partnerius, jog XII tarptautinis kalvystės simpoziumas „KETURI VĖJAI 2018“ neįvyks…

Norime nuoširdžiai padėkoti savo ilgamečiams rėmėjams ir partneriams – Klaipėdos m. savivaldybės administracijai ir Kultūros skyriaus esamam ir buvusiam kolektyvui už ilgametę paramą (nuo 2007 metų) ir pagalbą organizuojant mūsų kalvystės renginį. Išreiškiame dėkingumą Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai: p. A.Vaitkui, p. K. Gontier , p. S. Jonkuvienei.


2018-06-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt