P0

Regionas

Kalbėta apie skrydžių į Nidą atnaujinimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-06


Neringos savivaldybė praneša, kad Neringos meras Darius Jasaitis kartu su Lietuvos aeroklubo prezidentu Mindaugu Sinkevičiumi bei krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu atnaujino diskusiją apie galimybes Nidoje vėl leistis mažiesiems orlaiviams.

Palmiros Mart nuotr.

Skrydžiai į Nidą nuo praėjusių metų kovo buvo apriboti, įsigaliojus Lietuvos kariuomenės vado įsakymui, kuriuo patvirtinta nauja Leidimų civilinių orlaivių skrydžiams pasienio zonoje išdavimo tvarka.

Numatoma, kad skrydžiai Nidoje galimi tik vykdant paieškos ir gelbėjimo darbus, likviduojant stichinių nelaimių, įvykus ekstremaliai situacijai padarinius, užtikrinant viešojo saugumo funkcijas, vykdant vakcinacijos darbus, valstybės ir savivaldybės institucijų veiklą ir pan.

Susitikimo metu diskutuota, kokios galimybės atnaujinti civilinių orlaivių skrydžius į Nidą, kuomet planuojamas skrydis priskiriamas prie grupinio, sportinio, rekreacinio, pramoginio ir panašaus pobūdžio skrydžių.

Neringos savivaldybė jau kiek anksčiau skelbė, kad nauja tvarka skrydžių neriboja aerodromų oro eismo zonose, tad pakaktų Nidos lauko aikštelės statusą pakeisti į aerodromo. Tokią galimybę suteikia esama infrastruktūra, bet draudžia Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planas.

Diskusijos metu sutarta, kad reikia atnaujinti žingsnius dėl dažnio suteikimo ir inicijuoti veiksmus, kuriais virš Nidos lauko aikštelės teritorijos būtų įsteigta oro eismo zona.

 


  2018-06-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt